22 Nisan 2018, Pazar


> Basketbol > Ergin Ataman'dan milli takım mesajı

Ergin Ataman'dan milli takım mesajı

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, A Milli Erkek Takımı'ndaki görevinin devam edip etmeyeceği konusunda, "Türkiye'de sporu yönetenler, 2017 Avrupa Şampiyonası'nda bu takımın başında olmamı istiyorlarsa, bu çözülür. Ben kendimi tercih yapmak zorunda hissetmiyorum" dedi.


01 Mayıs 2016 13:22

Ergin Ataman'dan milli takım mesajı

Ergin Ataman, geleceğinin Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay ile yapacağı görüşmenin ardından netlik kazanacağını söyledi. Avrupa kupası kazandığı Galatasaray Odeabank'taki görevine de devam etmek istediği sinyalini veren antrenör, "Milli takım olarak sadece olimpiyat oyunlarına katılma hedefimiz yok. Esas hedef, 2017'de Türkiye'de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanabilmek. Buna yürekten inanıyorum. Çok genç ve tecrübe kazanmış bir jenerasyon var. Bunun planlamasının acil bir şekilde yapılması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"Bir yıl ne yaparım?"

Ataman, milli takımda çalışma yönünde bir tercih yapması halinde, olimpiyatlar sonrası yaklaşık 13 ayın boş olduğunu da aktararak "Diyelim ki, ben sadece milli takımı çalıştırıyorum. Bir yıl boyunca ne yapacağım?" diye sordu ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Nasıl ki, bir sporcu oynayarak formda kalabiliyorsa, bir hoca için de bu durum geçerli. Hocanın daha formda olabilmesi için pratik yapması gerekiyor. Bu pratiği ne kadar üst seviyede yaparsa, milli takım için de daha faydalı olur."

"Galatasaray'ın sözleşmeli hocasıyım"

Konunun, TBF, Spor Genel Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerince yeniden değerlendirilmesini beklediğini dile getiren Ergin Ataman, "Sonuçta tercih yapacak kişi ben değilim. Bir diğer gerçek de 1 yıl daha Galatasaray Odeabank'ın sözleşmeli antrenörüyüm. Galatasaray Kulübü, 'Hayır, seni kesinlikle milli takıma vermiyoruz' diyebilir. Bunun karşılıklı görüşmelerle halledilebileceğini düşünüyorum. Şayet Türkiye'de sporu yönetenler, 2017 Avrupa Şampiyonası'nda bu takımın başında Ergin Ataman olsun istiyorlarsa, bu çözülür. Bunun çözülmeyecek hiçbir tarafı yok. Ama farklı görüşler ortaya çıkarsa, o günün şartlarında bir sonuç belirlenir" diye konuştu.

Etiket: Basketbol, Galatasaray, Ergin AtamanHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor