15 Kasım 2018, Perşembe


> Basketbol > Ergin Ataman: Umutlarımız artıyor

Ergin Ataman: Umutlarımız artıyor

A Milli Takımımızın Filipinler'in başkenti Manila’da yaptığı antrenmandan sonra Filipinler medyası Coach Ergin Ataman’a büyük ilgi gösterdi.


30 Haziran 2016 22:41

Ergin Ataman: Umutlarımız artıyor

İdmandan sonra yerel medyanın röportaj isteğini kabul eden Ataman’a ilk soru; İstanbul Atatürk Havaalanında meydana gelen terörist saldırısı ile ilgili düşünceleri oldu. Sözlerine “Çok üzgünüz” diye başlayan Ataman şöyle devam etti:

“Bu gerçekten insanlık dışı bir olay. Ne yazık ki terörün nerede kimi nasıl vuracağı hiç belli olmuyor. Düşünün bu olaydan 24 saat önce biz takım olarak oradan geçtik. Ortaya çıkan tablo çok vahim. Orada Türk halkı olarak ailelerimizi kardeşlerimizi kaybettik. Ayrıca ülkemize konuk olarak gelmiş masum insanlar da yaşamlarını yitirdiler. Bu olay bizi gerçekten çok etkiledi. Tüm ulusumuzun acısını paylaşıyoruz. Umarım bir daha böyle acı olaylar yaşamayız. Tabii ki bu yaşananlar takım olarak moralimizi çok bozdu ama biz buraya ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye geldik.”

Ataman Filipinler’de 5 Temmuz’da başlayacak turnuva ile ilgili olarak da “Takım olarak oldukça zor bir dönemden geçiyoruz. Ersan İlyasova’nın yokluğu bizim için önemli bir dezavantaj. Ancak şartlar ne olursa olsun, buradaki hedefimiz elimizden gelenin en iyisini yaparak olimpiyat hedefine ulaşmak. Oldukça güçlü ve zorlu rakiplerle karşılaşacağız. Bunun bilinci içinde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. İyi basketbol oynayıp, sonuna kadar mücadele  ederek istediğimiz sonuca ulaşacağımızı düşünüyorum. Her geçen gün daha iyi bir noktaya gelmemiz umutlarımızı daha da artırıyor” diye konuştu.

Kaynak: Basketdergisi

Etiket: Basketbol, Türkiye, Ergin AtamanHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor