21 Nisan 2018, Cumartesi


> Basketbol > Erdenay'dan yabancı kuralı açıklaması

Erdenay'dan yabancı kuralı açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, ligdeki yabancı kuralının Milli Takım'a yansımasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdenay, kuralın 16 kulüpten 15'inin isteğiyle alındığını vurgulayarak "Kulüpler düzeyinde başarıya ulaştırıyor" dedi.


12 Mayıs 2016 19:14

Erdenay'dan yabancı kuralı açıklaması

A Milli Kadın Basketbol Takımımız, 2016 FIBA Olimpiyat Elemeleri için hazırlıklarına Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaptığı çalışmalarla devam ediyor. Sporcuların antrenmanı sırasında gazetecilere açıklamalarda bulanan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Ekrem Memnun'un yeniden başantrenörlüğe getirilmesi, Olimpiyat elemeleri ve yabancı kuralı konusunda şunları söyledi:

"İnşallah başaracağız"

"Hocamız Ekrem Memnun ile anlaştık. Şu ana kadar hiçbir takımımız takım sporunda olimpiyat kotalarını geçmeyi başaramadı. İnşallah kadın milli takımımız bunu bir ilk olarak yapacak. 13-19 Haziran tarihlerinde Fransa’da yapılacak oyunlar sonunda ben takımımızın olimpiyatlarda yer alacağına inanıyorum. 3 tane daha oyuncumuz katılacak, onlarla birlikte Slovenya’ya gidecekler, başarılar diliyorum."

"En iyi dereceyi Ekrem hoca alır"

"Ekrem hoca daha önce de takımın başındaydı. Fakat Galatasaray’daki yoğun döneminde buradan affını istemiş ve ayrılmıştı. Daha sonra Aziz hoca takımın başına geçti. Ekrem hoca Galatasaray ile sözleşmesini karşılıklı olarak fesih edince biz de bu takımı olimpiyatlar ve Avrupa Şampiyonası’nda en iyi dereceyi yakalayacak olanın Ekrem hoca olacağına inandığımız için anlaştık."

"Türk oyuncular az süre alıyor"

"Yabancı kuralında iş sadece federasyonda değil, paydaşlarımız olan kulüpler. 16 kulüp içinde 15’inin isteği ile gelen bir kural 6 yabancılı sistem. Kulüpler düzeyinde gerçekten başarıya ulaştırıyor. Tabii ki Türk oyuncuların oynama süreleri azalıyor. Fakat bunu hep beraber; koçlar, kulüpler ve yöneticilerin hedefi ile onların destekleyecekler ve genç oyuncular da iyi performans sergileyerek bu formadaki şanslarını almaya çalışacaklar."

Etiket: Basketbol, Harun ErdenayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor