16 Ekim 2018, Salı


> Galatasaray > En kritik maça 'beyni' olmadan çıkacak

En kritik maça 'beyni' olmadan çıkacak

Alanyaspor’u konuk edecek Galatasaray sezonun en kritik maçına takımın beyni olmadan çıkacak…


23 Kasım 2017 01:15

En kritik maça 'beyni' olmadan çıkacak

Feghouli’nin yanı sıra sistemin en önemli parçası olan Fernando’nun oynamayacağı karşılaşmada Hırvat teknik adam bir kez daha sistemini gözden geçiriyor. Alternatifleri deniyor.

* Şimdilik en güçlü aday asıl mevkisi ön libero olan Tolga Ciğerci. Tolga’nın yerinde Rodrigues forma bulabilir. Belhanda ortada oynar. Kanada ise Sinan veya Yasin geçer.

* Feghouli de cezalı olduğu için gol silahı Tolga’yı riske etmez. Ndiaye’nin yanına Selçuk İnan, Jason Denayer ve Koray Günther’i koyar. Belhanda solda etkili olduğu yerde oynar.

* Belhanda’yı Ndiaye’nin yanına çeker. Boşalan sağ kanat mevkinede Rodrigues’i koyar. Sistemi değiştirmez. Eren’le yine çift forvet oynar.

FERNANDO’SUZ GALATASARAY OMURGASIZ İNSAN GİBİ

Galatasaray’ın oyun aklı Fernando… geride kalan 12 haftada maç başına 71.3 pas yapan sambacı, yüzde 89.8 isabet sağladı. Orta saha oyuncuları arasında Fernando’ya pas sayısında yaklaşan tek isim 54.2 pasla Belhanda. Onun ise yüzdesi sadece 77.7.G.Saray orta sahasında 4.5 uzun top atan Fernando’nun yokluğunda uzun toplar sadece 2.1 ortalaması olan Ndiaye kalabilir.

Bu da kısa pasta sıkışıyor denen Galatasaray için sıkıntı olabilir. Orta sahada maç başına 2.8 top çalma Fernando’nun bu görevi Selçuk oynarsa (0.8) oldukça sekteye uğrayabilir. Asıl tehlike ise top kesmede. Maç başına 2.1 top kesen Fernando oynamazsa, Tolga (1.3) ve Belhanda’nun (0.8) kendilerini aşmaları gerekecek. Fernando’nun yokluğunda orta sahanın top uzaklaştırma işi de sıkıntı olacak gibi. Maç başına 2.6 uzaklaştırma yapan sambacının yokluğunda Tolga (1), Belhanda (1) ve Ndiaye’nin (0.5) istatistikleri Tudor’un gözünü korkutacak cinsten.

FERNANDO EN LAZIM OLDUĞU MAÇTA YOK! AKBABA KABUSU

Fernando belki de en kritik maçta yok… çünkü konuk ekibin yıldızı Emre Akbaba, onun yokluğunda Galatasaray’ın canını yakabiliri. 5 gol ve 4 asistle oynayan Emre’nin asıl korkutan özellikleri ise maç başına 2.6 kilit pas verip, 3.3 başarılı uzun top oynaması. Maç başına 2.9 şut atıp, onun ayarındaki diğer oyuncular gibi adam geçmeye çalışarak top kaptırmaması.

Kaynak: Fotospor

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor