16 Ocak 2019, Çarşamba


> Galatasaray > Emre Akbaba'da ''yabancı'' sıkıntısı

Emre Akbaba'da ''yabancı'' sıkıntısı

Galatasaray'da Fatih Terim'in kadrosunda görmek istediği Emre Akbaba transferinde sıkıntı para ya da takas konusu değil.


27 Mayıs 2018 02:08

Emre Akbaba'da ''yabancı'' sıkıntısı

Her fırsatta orta sahaya sol ayaklı bir 8 numara aradığını söyleyen Fatih Terim yurt dışındaki bağlantıları ile pek çok önemli isim için temas kurmuş durumda… fakat önceliğine Avrupa’yı koyan Terim, UEFA’dan gelmesi muhtemel Avrupa Kupaları’nda kadro kısıtlaması cezası yüzünden yurt içinden isimlere yönelmiş durumda.

Hedefteki isimse Emre Akbaba… hatta Alanyaspor’la yapılan ilk görüşmede Ahmet Çalık ve Tolga Ciğerci takasının da arasında olduğu bazı opsiyonlar üzerinde görüşmeler yapıldı. Hatta Alanyaspor’a 2000 jenerasyonundan da bir veya iki ismin bile verilmesi masaya yatırıldı.

Galatasaray forması ile TT Stadı’nın önünde poz veren Emre’de asıl sıkıntı ise para veya takas değil. Fransa Montfermeil doğumlu olan Emre’nin UEFA kurallarına göre kadro kısıtlaması gelirse Türk statüsünde mi, yoksa yurt dışında doğduğu için ''yabancı'' statüsünde mi oynayacağı.

Yapılan araştırmada Emre için ilk ''filiz lisans'' 2012 yılında Antalyaspor görünüyor. 2013’te ise Maraşspor’la profesyonelliğe geçiş lisansı var. Bu şartlarda Emre’nin alınması durumunda Türk olarak oynamasında sıkıntı yok. Ama yine de UEFA’dan bilgi alınması için yazışmalar başladı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: emre akbabaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın