20 Haziran 2018, Çarşamba


> TFF 1. Lig > Elazığspor'da olaylı kongre

Elazığspor'da olaylı kongre

PTT 1. Lig ekiplerinden Vartaş Elazığspor’da gerçekleşen olaylı kongrede yeni başkan 101 oyla Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karataş seçildi.


25 Mayıs 2016 22:49

Elazığspor'da olaylı kongre

Vartaş Elazığspor Kulübü'nün mali ve olağan üstü genel kurulu öğretmen evinde yapıldı. Kongrede Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karataş ve Fırat Üniversitesi’nde öğretim görevlisi Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu aday oldu. Kongrede konuşmalar yapıldığı anlarda gerginlikler yaşandı. Çıkan tartışmalar nedeniyle zaman zaman polis müdahale etti. Salonda bulunan ve delege olmayanlar dışarı çıkarıldıktan sonra kongre devam etti.

154 delegenin oy kullanmaya başlamasıyla tartışmalar sona erdi. Ancak salon dışında bekleyen taraflar da zaman zaman gerginliğe neden oldu. Tartışma ve kavga çıkması nedeniyle polisler gruplara müdahale etti. 3 kişinin gözaltına alındığı kongrede Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karataş 101 oyla Elazığspor’a başkan seçildi. Diğer aday Devecioğlu ise 51 oy alırken, 1 oy geçersiz sayıldı.

Elazığspor Kulüp Başkanı olan Sedat Karataş seçimi kazanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Tüm delegelerimize teşekkür ediyorum. Rekor bir katılım oldu. Tüm provokatör eylemlere rağmen kongre tamamlandı. Sağ duyulu davranan delegelerimize teşekkür ediyorum. Yeni yönetimimiz hayırlı olsun” diye konuştu.

Etiket: ElazığsporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor