27 Nisan 2018, Cuma

> Ufuk Er > EL CLASİCO
Ufuk Er

EL CLASİCO

01 Haziran 2016 17:48

Öncelikle tüm Fotospor okurlarına Merhaba diyorum ve bana siz Fotospor okurlarıyla buluşma fırsatı sağlayan tüm Fotospor ekibine teşekkürlerimi ileterek, elimizden geldiğince de tarafsız gözle bakarak yazılarıma başlamak istiyorum.


Tabii ki gündemimiz derbi..

İlk başlığımı El Clasico diyerek kullandım. El Clasico, hepinizin de bildiği üzere Türkçe anlamıyla ''Klasik'' demek. Galatasaray Fenerbahçe Türkiye kupası finalinin sonucu da yine bu sene El Clasico şeklinde sonuçlandı. Son iki senenin hem Süper lig hem de Türkiye kupası şampiyonu Galatasaray süper ligi alamadı ama Türkiye'nin 2 numaralı büyük kupasını 3 sene üst üste kazanarak klasik haline getirdi bu durumu. Ayrıca Cimbom için bir El Clasico daha var.. Tabii ki final kazama alışkanlığından bahsediyorum.. Cimbom futbol, basketbol, Avrupa, Türkiye demeden final kazanmaya devam ediyor. Üstelik berbat geçen bu sezon sonrası Galatasaray taraftarları hem basketbol da ki Avrupa kupası şampiyonluğu hem de ezeli rakibinin elinden aldığı Türkiye kupasının şampiyonluğu ile yine yaşabileceği en büyük mutlulukları yaşadı. Hakikaten Galatasaray taraftarı olmak  bu Ülke de herhalde bir ayrıcalık..

Bu maç öncesi benim tahminim 90 dakikanın beraberlikle bitmesi ve uzatma da final kazanma alışkanlığıyla Galatasaray'ın maçı kazanacağı yönündeydi. Böyle düşünmemin sebebi ise sezonun en az gol yiyen takımı Fenerbahçe ile direk bir forveti olmayan Galatasaray finali olmasından dolayı idi. Fakat sezonun en az gol yiyen takımının kalecesi hadi ameliyat oldu yok diyelim ya o 4 lü defansa ne oldu. Gökhan kulübede Alves tribünde bildiğimiz kadarıyla sakatlıları da yok. Böyle olunca Galatasaray'ın Avrupa cezası için zaten daha çok istediği kupa da bir adım daha öne çıktığı aşikardı maç öncesi. Tahminimiz doğrultusunda kazanan sarı kırmızılılar oldu ama yanıldığımız nokta bunu 90 dakika sonunda gerçekleştirmiş olmalarıydı.

Daha önce beni tanıyan çevremde ki futbolu seven ve bilen insanlarla da paylaştığım bir düşüncem vardı, bilmem siz katılır mısınız.. Benim şahsi fikrim Sn. Vitor Perreira'nın Braga maçından sonra memleketi Portekiz'den dönemediği yönündeydi (bakınız; o maçın sonrasında ki lig maçı sonrası basın toplantısı) ve bu maçta bunu bir kez daha ıspatlamış oldu. Eğer varsa tazminatını alıp çok özlediği memleketine bu maçtan sonra artık dönmesi daha yakındır.

Şimdilik bu kadarla bitirelim daha ayrıntılı yazılarımızla sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz İnşallah. Allah'a emanet olun.