21 Mayıs 2018, Pazartesi


> TFF 1. Lig > 'Düşeceksek adam gibi düşelim'

'Düşeceksek adam gibi düşelim'

PTT 1. Lig ekiplerinden 1461 Trabzon'un basın sözcüsü Adnan Tonyalı olay sözler sarf etti.


12 Mayıs 2016 19:08

'Düşeceksek adam gibi düşelim'

PTT 1 Lig ekiplerinden 1461 Trabzon'un basın sözcüsü Adnan Tonyalı, yaptığı açıklamada, "Düşeceksek de adam gibi düşelim, ayak oyunlarıyla değil." ifadelerini kullandı. Tonyalı, Şanlıurfaspor'un karşılaşacağı Adana Demirspor'un teknik direktörü Yılmaz Vural'ın,  "Sekiz futbolcumu Urfa deplasmanına götürmeyeceğim." şeklindeki söylemlerine sert tepki gösterdi.

"PTT 1. Lig'de son haftaya giriliyor. Özellikle alt sıralardaki takımların küme düşüp düşmeyeceği belirlenecek. Yani kader maçları oynanacak. Siz böyle bir ortamda 8 futbolcunuzu Urfa'ya götürmüyorsunuz. Bunu da alenen deklare ediyorsunuz. Sayın Adana Demirspor yönetimine sormak istiyorum. Sekiz futbolcunun maça götürülmemesinin karşılığı sportif hukukta nedir? Şike midir, teşvik midir?" şeklinde konuşan Adnan Tonyalı, Urfa'daki savcıları göreve davet etti.

Adından sözlerine devam eden Adnan Tonyalı, "Kulüplerin hukukunu korumak ve kollamakla görevli Türkiye Futbol Federasyonu da bu konuyla ilgili bir an önce soruşturma başlatmalıdır ve olaya müdahil olmalıdır. Biz bu ülkede her zaman temiz futbolun savunucusu olduk. Düşeceksek de adam gibi düşelim, ayak oyunlarıyla değil." ifadelerini kullandı.

Etiket: 1461 TrabzonHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor