16 Ekim 2018, Salı


> Galatasaray > Dursun Özbek, Tudor'u bu yüzden kovmadı!

Dursun Özbek, Tudor'u bu yüzden kovmadı!

Galatasaray'da teknik direktör Igor Tudor'un koltuğu sallandıkça sallanıyor. Başakşehir karşısında alınan farklı mağlubiyet sonrasında Başkan Durun Özbek çok yoğun ve zor bir süreç geçirdi. İşte yaşananların perde arkası...


22 Kasım 2017 14:39

Dursun Özbek, Tudor'u bu yüzden kovmadı!

Igor Tudor’a “şimdilik” kal denilirken, Başkan Dursun Özbek çok zor bir Cumartesi günü geçirdi… ilk devre bitiminde stattan ayrılırken bir taraftarın "Başkanım Tudor'u gönder, bu nasıl hoca ya.. oyunu okuyamıyor" tepkisiyne gözlerini kapatıp başını sallayarak “bakacağız” diye cevap veren Özbek, maç bitiminde Cenk Ergün’ü aradı.

Sezon başında görüştükleri teknik adamların o dönemde isteklerini, şu anda ne yaptıklarını ve bir teklif götürmeleri durumunda alacakları cevaplar ile ilgili bir rapor hazırlamasını istedi.

Scout ekibi gece geç saatlere kadar çalıştı. Rapor Cumartesi sabahı Başkan Özbek’in eline geçti. Özbek ardından 5-6 saat boyunca telefonlara cevap vermedi. Aradıkları ise kulübün hukuk ve mali heyetinden isimler oldu. Karşılıklı görüş alışverişi yaptı. Özellikle ortaya çıkan rakamlar Özbek’e geri adım attırdı. Tudor’la devam kararı çıktı…

TERİM’İ DELİ GİBİ İSTİYOR AMA YABANCILAR İÇİN RAPOR İSTEDİ

Tudor’la “şimdilik” devam kararı çıkması ise Hırvat teknik adamın sezon sonunu değil devre arasını bile göreceğinin garanti olmadığı anlamına gelmiyor… önünde Cesare Prandelli örneği bulunan Özbek sürekli aldığı, “yol yakınken kangrenli kolu kes” uyarılarına kulaklarını tıkamıyor. Öncelikle yerli teknik adamların kendileri için uygun olanlarını inceletiyor. Fatih Terim’i ise çılgınlar gibi istiyor. Ama sezon başında yaptığı hatalar yüzünden bu işin olmayacağını da biliyor. O yüzden “transfer istemeyecek. Eldeki kadroya sorun çıkarmayacak. Gelir gelmez adapte olup işi bitirecek” bir yabancı hoca için de raporlar istemiş durumda.

HAMZAOĞLU KENDİSİNİ ÖNERDİ! ÖZBEK DE HİÇ SOĞUK DEĞİL

İlk etapta önüne konulan Hasan Şaş ismine çok sıcak… hatta “Tudor’un yardımcısı gibi düşünme. Gel beraber çalış” teklifi de hala masada duruyor. Onun dışında Ümit Davala, Cihat Arslan, Bülent Korkmaz, Muhsin Ertuğral isimleri de Özbek’in önüne geliyor. Gidiyor. İşin ilginci ise Hamza Hamzaoğlu’nun Başkan Özbek’i arayıp, “göreve hazırım” demesi. Hamzaoğlu opsiyonu da Özbek için hiç de yabana atılmayacak bir opsiyon.

DERBİYE YERLİNİN YERLİSİ! SAĞLAM, YANAL VE SERGEN OLMAZ…

Camiada konuşulan ise Alanyaspor maçından alınacak bir mağlubiyet sonrasında G.Saray’ın, Beşiktaş derbisine yeni bir teknik adamla çıkacağı… eğer böyle bir durum gerçekleşirse herkesin merak ettiği soru “yerli mi? yabancı mı?” Cevap ise yerlinin de yerlisi!

Çünkü Ersun Yanal, Ertuğrul Sağlam, Sergen Yalçın gibi isimler, konuşulsa da, camianın bu isimleri kabul etmesinin zaman alacağı için en azından derbi ve devre bitene kadar “yerlinin yerlisi” bir teknik adamla yola devam edileceği konuşuluyor. Bir numaralı aday da Hasan Şaş.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Igor Tudor, Galatasaray, Dursun Özbek,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor