15 Kasım 2018, Perşembe


> Galatasaray > Dursun Özbek: Soruşturma açılmasına sevindim

Dursun Özbek: Soruşturma açılmasına sevindim

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, A Spor'da gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuyor. Özbek, koreografi ile ilgili sorulan soruya "Soruşturmanın açılmasından mutluyum. Bu polemik uzayacaktı. Ne camiadan, ne taraftarımızdan FETÖ'ye hizmet edecek kimse olmaz'' dedi


23 Ekim 2017 22:45

Dursun Özbek: Soruşturma açılmasına sevindim

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek A Spor'da gündeme dair açıklamalar yapıyor. Özbek'in açıklamaları şu şekilde:​

'Beraberliğe biz Galatasaray olarak üzüldük'

Beraberliğe biz Galatasaray olarak üzüldük, ben şahsen çok üzüldüm. Çok iyi hazırlanılmıştı ve galibiyeti çok istiyorduk. Beraberlik bizi ziyadesiyle üzdü, onu söyleyebilirim. Derbinin sonucunu hakeme bağlamak istemiyorum, fakat sen benim performansımı etkileyecek şekilde bir performans gösterirsen oyunu oynayamam. İki takım da yönetimden memnun değil.Fenerbahçe yönetimi de hakem kararlarından rahatsız oldu, her 2 tarafta rahatsız' dedikten sonra kanalı kapadım. Bu konuda başka da bir yorum yazmayacağım, gerek yok.

'Bizim toprağımız böyle bir şeyi kabul etmez'

Kimse Galatasaray'dan vatan haini çıkıyor, terörist çıkıyor diyemez. Bizim tarlamız böyle tohumları kabul etmez. 500 senedir bu ülkeye insan yetiştiren, Kafkasya'da, Çanakkale'de öğrencileri şehit olan bir kulübüz. Böyle bir yakıştırma olamaz. Bizim toprağımız böyle bir şeyi kabul etmez. Kimse Galatasaray'dan terörist çıkıyor diyemez. Bu polemiğin büyümemesi lazım. Bu polemik uzamamalı. Sorgulama sonucundan ben eminim. Ne camiadan, ne taraftarımızdan FETÖ'ye hizmet edecek kimse olmaz. Bu sorgulamada Galatasaray Kulübü'nden kimse çıkmaz. Ben eminim...

'Cüneyt Çakır penaltımızı vermemiştir'

Cüneyt Çakır bir penaltımızı vermemiştir. Bunun görülmemesi mümkün değildir. Vermedi.. Sayın Cüneyt Çakır, verdiği kararlarda kendi içinde çelişkiye düştü. Bir penaltımızı görmedi. Belki verecekti yan hakem onaylamadı. Geçen seneki Karabük maçı, aynı hakem. Karabük'ün santraforu düştü, penaltı verdi. Belhanda'nın dünkü pozisyonuyla aynı pozisyon. Fenerbahçe'yi 2-1 yendiğimiz maçta, taç çizgisi dışından gelen top sonrası gol yediğimizde de aynı yan hakem ve Cüneyt Çakır vardı.
İlişkili Haber

'Ucuza takım kurulmuyor'

Ligde ve Avrupa'da görev yapacak takımı kurmak ucuza yapılmıyor artık. Bütçemiz bu yıl müsait duruma gelebildi. Yabancı sınırlamasına yasak getirmek yersiz. Özellikle “yasak” kelimesinden çok rahatsızım.

'Göreve geldiğimizde karar vermiştik'

Bütün transferlerin içinde başkan olarak ben varım. Ama oyuncu seçiminde değil. Teknik ekip ve scout ekibi çalışma yapıyor. Biz göreve geldiğimizde takımın yenilenmesi gerektiğine karar vermiştik. Bütçemize uygun olan transferler yapmak en büyük hedefimizdi, bunu da başardığımıza inanıyorum.

'Yabancı yasağı kilit nokta değil'

Türk futbolunda iyi oyuncu yetişmesinin kilit noktası yabancı yasağı değil, altyapıya yapılacak yatırımlar ve teşviklerdir. Herkes bütçesine göre en uygun oyuncuyu dünya piyasasından bulmak zorunda.

Bu gerçeği biliyor muydunuz?

Benim altyapı takımlarım nizami olmayan yarım sahalarda idman yapıyor. Bu gerçeği biliyor muydunuz? Florya'da iki saha var. Dünya çapında nizami ölçülerde. Biri A takım antrenman sahası, diğerinde altyapı maç yapıyor. Bugün Florya'yı taşıma projemizde altı tane nizami saha yapıyoruz, dört tanesi altyapı için. Eyüp-Kemerburgaz bölgesinde. A Takım bir tane sahada antrenman yapıyor, her gün aynı yerde yapmamak lazım. Bir gün başka bir gün başka sahada olmalı. Benim Galatasaray'da radikal olarak çözmek istediğim hususların başında bu geliyor.

Etiket: dursun özbek, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor