20 Ocak 2019, Pazar


> Galatasaray > Duran toplar Galatasaray için dert olmaktan çıkacak

Duran toplar Galatasaray için dert olmaktan çıkacak

Fatih Terim, G.Saray’ı yeni sezona “Çabuk Kuvvet Çalışmaları” denen 10 metre sprint ve sürat, 30 metre sprint ve sürat, dikey sıçrama ve yatay sıçrama idmanlar ile hazırlıyor. Bu idmanlar sayesinde sarı-kırmızılılar; hız ve kas kontraksiyonunun çabukluğunu geliştirmeyi amaçlıyor. Hızlanma yetisinin gelişimine çalışılıyor.


14 Temmuz 2018 14:29

Duran toplar Galatasaray için dert olmaktan çıkacak

G.Saraylı oyuncular maksimal hıza veya submaksimal hıza eriştiklerinde bu hızı daha uzun süre koruyacaklar. Verimleri artacak. Bu idmanlar sayesinde maç esnasında organizma yüksek oksijen borçlanmasına maruz kalmayacak. Kanda laktik asit ortamı oluşmayacak.

Terim ayrıca 10-20 metrede ancak 1-2 saniye civarında korunabilen maksimal hızı, 60 metrede 8 saniye submaksimal hıza çıkarmanın peşinde koşuyor . Yani önümüzdeki sezon oyuncularından daha verimli sprintler alacak. Süratte dayanıklılığın önemli olduğuna inanan Terim, maç esnasında en üst seviyede oyuncularını kullanılabilecek.

DURAN TOPLARA AMERİKAN FUTBOLU ÇARESİ

G.Saray son iki sezonda kafa toplarından yediği goller yüzünden çok acı çekti… Fatih Terim de bunun önüne geçmek için çareyi buldu. Amerikan Futbolu. Bir süredir İngiltere Milli Takımı’nın teknik direktörü Gareth Southgate gibi Amerikan Futbol takımlarının duran top organizasyonlarını inceleyen Terim’in, sezonun başlamasıyla beraber yenilikler göstermesi bekleniyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın