Taekwondo Milli Takımı, Bulgaristan'da 31 madalya kazandı

Türkiye Taekwondo Milli Takımı, Bulgaristan'da düzenlenen Balkan Taekwondo Şampiyonası’nda 15’i altın olmak üzere 31 madalyanın sahibi oldu.

16 Eylül 2019 12:24
Taekwondo Milli Takımı, Bulgaristan'da 31 madalya kazandı

Balkan Taekwondo Şampiyonası, Bulgaristan’ın Samokov kentinde 9 ülkeden 753 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye, şampiyonaya gençler kategorisinde 24, büyükler kategorisinde ise 12 sporcu ile katıldı. Türkiye, şampiyonayı 15 altın, 9 gümüş ve 7 bronz madalya ile tamamladı. Ay-yıldızlı sporcular, gençler kategorisinde 9’u altın, 7’si gümüş ve 3’ü bronz olmak üzere 19, büyükler kategorisinde ise 6’sı altın, 2’si gümüş ve 4’ü bronz olmak üzere 12 madalya elde etti. Türkiye, hem büyüklerde hem de gençlerde takım halinde şampiyon olmayı başardı. Şampiyonaya sadece iki kategoride katılan Türkiye, tüm kategorilerin hesap edildiği genel sıralamada ise Balkan 2.’si oldu. Balkan Taekwondo Şampiyonası’nda madalya kazanan sporcular şu şekilde:

Altın Madalyalar: Abdullah Ömer Yarlı (Büyükler 54 kg), Onur Meşe (Büyükler 58 kg), Seydi Vakkas Dağdelen (Büyükler 74 kg), Melih Yılmaz (Büyükler 80 kg), Şahin Çelebi (Büyükler +87 kilo), Gülse Polat (Büyükler 57 kg), Merdan Çalık (Gençler 45 kg), Yunus Can Akkoyun (Gençler 59 kg), Aleyna Demir (Gençler 42 kg), Melisa Yalçın (Gençler 44 kg), Sine Sürücü (Gençler 46 kg), Zeynep Taşkın (Gençler 49 kg), Elif Ilgın Öztabak (Gençler 52 kg), Huriye Nur Ergin (Gençler 63 kg), Ayselnur Sağlık (Gençler +68 kg)

Gümüş Madalyalar: Aleyna Yılmaz (Büyükler 62 kg), Gamze Özdemir (Büyükler 73 kg), Bilal Küskü (Gençler 55 kg), Talha Enes Kamber (Gençler 78 kg), Hiranur Bayraktar (Gençler 46 kg), Nazlı Şakar (Gençler 49 kg), Şenizcan Aras (Gençler 52 kg), Merve Gül Özlü (Gençler 55 kg), Fatma Çolak (Gençler +68 kg)

Bronz Madalyalar: Muhammed Enes Şahin (Büyükler 63 kg), Muhammed Furkan Demirci (Büyükler 68 kg), Ali Bıçakçı (Büyükler 87 kg), Aslıhan Öztürk (Büyükler 67 kg), Fazlı Fazlıoğlu (Gençler 48 kg), Emirhan Kutsal (Gençler 73 kg), Hacer Eyi (Gençler 68 kg)

Kaynak: iha

Türkiye Taekwondo Milli Takımı
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Alanyaspor 8 5 2 1 18 10 +8 17
2. Trabzonspor 8 4 3 1 17 10 +7 15
3. Fenerbahçe 8 4 2 2 13 8 +5 14
4. Medipol Başakşehir 8 4 2 2 14 10 +4 14
5. Btc Turk Yeni Malatyaspor 8 4 1 3 18 10 +8 13
6. Galatasaray 8 3 4 1 9 8 +1 13
7. Demir Grup Sivasspor 8 3 3 2 14 10 +4 12
8. Konyaspor 8 3 3 2 10 8 +2 12
9. Gaziantep Futbol Kulübü 8 3 2 3 13 17 -4 11
10. Antalyaspor 8 3 2 3 9 15 -6 11
11. Göztepe 8 2 3 3 7 7 0 9
12. Beşiktaş 8 2 3 3 10 12 -2 9
13. MKE Ankaragücü 8 2 3 3 6 11 -5 9
14. Yukatel Denizlispor 8 2 2 4 7 10 -3 8
15. Kasımpaşa 8 2 2 4 8 12 -4 8
16. Çaykur Rizespor 8 2 2 4 8 16 -8 8
17. Gençlerbirliği 8 1 3 4 12 12 0 6
18. İstikbal M. Kayserispor 8 0 4 4 8 15 -7 4
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

9 . Hafta

25 Ekim, Cuma

20:30 clear.gif Çaykur Rizespor - MKE Ankaragücü


26 Ekim, Cumartesi

15:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Antalyaspor A.Ş

17:30 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Aytemiz Alanyaspor

20:00 clear.gif Fenerbahçe - Konyaspor


27 Ekim, Pazar

16:30 clear.gif Gençlerbirliği - Yukatel Denizlispor

16:30 clear.gif Göztepe A.Ş - Kasımpaşa A.Ş

19:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Galatasaray A.Ş


10 . Hafta

01 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Çaykur Rizespor


02 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Konyaspor - Gençlerbirliği

17:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Medipol Başakşehir FC

17:30 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Beşiktaş A.Ş


03 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Fenerbahçe


04 Kasım, Pazartesi

20:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü


11 . Hafta

08 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Fenerbahçe - Kasımpaşa A.Ş


09 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Gençlerbirliği - İstikbal Mobilya Kayserispor

17:30 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Konyaspor

17:30 clear.gif Çaykur Rizespor - Antalyaspor A.Ş

20:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Galatasaray A.Ş


10 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - MKE Ankaragücü

19:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Yukatel Denizlispor


12 . Hafta

22 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Medipol Başakşehir FC

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Medipol Başakşehir FC


23 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Çaykur Rizespor

17:30 clear.gif MKE Ankaragücü - Trabzonspor A.Ş

20:00 clear.gif Konyaspor - Beşiktaş A.Ş


24 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Göztepe A.Ş

16:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Gençlerbirliği

19:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Fenerbahçe


25 Kasım, Pazartesi

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü


13 . Hafta

29 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Gençlerbirliği - Btc Türk Yeni Malatyaspor


30 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Kasımpaşa A.Ş

15:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Konyaspor

17:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - MKE Ankaragücü

20:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Fenerbahçe


01 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Yukatel Denizlispor

16:30 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Antalyaspor A.Ş

19:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Galatasaray A.Ş


02 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - İstikbal Mobilya Kayserispor


14 . Hafta

06 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Fenerbahçe - Gençlerbirliği


07 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Demir Grup Sivasspor

17:30 clear.gif MKE Ankaragücü - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - Aytemiz Alanyaspor


08 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Konyaspor - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü

16:30 clear.gif Yukatel Denizlispor - Medipol Başakşehir FC

16:30 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Trabzonspor A.Ş

19:00 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Beşiktaş A.Ş


09 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Çaykur Rizespor


15 . Hafta

13 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Antalyaspor A.Ş


14 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Kasımpaşa A.Ş

17:30 clear.gif Gençlerbirliği - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - MKE Ankaragücü


15 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - İstikbal Mobilya Kayserispor

16:30 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Fenerbahçe

19:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor


16 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Yukatel Denizlispor

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Konyaspor


16 . Hafta

20 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Antalyaspor A.Ş - MKE Ankaragücü


21 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Çaykur Rizespor

17:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü

20:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Galatasaray A.Ş


22 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gençlerbirliği - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Medipol Başakşehir FC

19:00 clear.gif Fenerbahçe - Beşiktaş A.Ş


23 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Konyaspor - Trabzonspor A.Ş

20:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Aytemiz Alanyaspor


17 . Hafta

27 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Gençlerbirliği


28 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Yukatel Denizlispor

17:30 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Kasımpaşa A.Ş

17:30 clear.gif Trabzonspor A.Ş - İstikbal Mobilya Kayserispor

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - Antalyaspor A.Ş


29 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Göztepe A.Ş

16:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Konyaspor

16:30 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Fenerbahçe



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »