Milli tekvandocu Rukiye Yıldırım, dünya 3'üncüsü oldu

Milli tekvandocu Rukiye Yıldırım, Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 10:23 | Son Güncelleme: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 10:23
Milli tekvandocu Rukiye Yıldırım, dünya 3'üncüsü oldu

Dünya Tekvando Federasyonu (WT) tarafından düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda en önemli organizasyon olan şampiyonada 150 ülkeden 975 sporcu mücadele ediyor. Şampiyonanın üçüncü gününde Türkiye adına 3 sporcu tatamiye çıktı.

Kadınlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra, ikinci turda Guatemalalı Yuliena Pedroza'yı 25-5, üçüncü turda Almanya'dan Ela Aydın'ı 23-18 ve çeyrek finalde ev sahibi İngiltere'den Maddison Moore'u 49-7 mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı.

Son Avrupa şampiyonu ünvanıyla dünya şampiyonasına katılan 28 yaşındaki Rukiye Yıldırım, yarı finalde son olimpiyat 3'üncüsü ve dünya 2'ncisi Taylandlı Panipak Wongpattanakit ile karşılaştı. Milli tekvandocu, rakibine 25-14 mağlup olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Rukiye Yıldırım, 6. kez katıldığı dünya şampiyonasında ilk madalyasını kazanırken, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda önemli puanlar elde etti.

BARIŞ DÜNYA 5'NCİSİ

Erkekler 74 kiloda mücadele eden Barış Dağ,  ilk turda Kanadalı Eloi Paradis Deschenes'i 13-11, ikinci turda Belçikalı Badr Achab'ı 19-14, üçüncü turda Fransız Mehdi Jermami'yi 23-21 yenerek çeyrek finale çıktı. İlk kez büyük bir şampiyonada mücadele eden Barış Dağ, bu turda son olimpiyat şampiyonu Ürdünlü Ahmad Abughaush'a 24-4 mağlup olarak dünya 5'incisi oldu.

Kadınlar 57 kiloda ülkemizi temsil eden Hatice Kübra İlgün ise, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Rusya'dan Elena Evlampyeva'ya 10'a 9 yenilerek şampiyonaya veda etti.

DÖRDÜNCÜ GÜNDE DÖRT SPORCUMUZ TATAMİDE

Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası'nın dördüncü gününde 4 sporcumuz mücadele edecek. Kadınlar 53 kiloda Zeliha Ağrıs ve 67 kiloda Nur Tatar Askari'nin yanı sıra erkekler 63 kiloda Ferhat Can Kavurat ve 80 kiloda Yunus Sarı madalya kovalayacak. Son dünya şampiyonları Zeliha Ağrıs ve Nur Tatar Askari ilk turu maç yapmadan geçerken, Ferhat Can Kavurat Jibrael Malik, Yunus Sarı  Fransız Guyanası'ndan Hendrix Dorilas Matotue ile karşılaşacak

Kaynak: dha

Milli tekvandocu Rukiye Yıldırım Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Demir Grup Sivasspor 11 6 3 2 20 11 +9 21
2. Fenerbahçe 11 6 2 3 21 12 +9 20
3. Alanyaspor 11 5 4 2 19 12 +7 19
4. Trabzonspor 11 5 4 2 20 13 +7 19
5. Medipol Başakşehir 11 5 4 2 18 13 +5 19
6. Galatasaray 11 5 4 2 13 9 +4 19
7. Btc Turk Yeni Malatyaspor 11 5 3 3 25 13 +12 18
8. Beşiktaş 11 5 3 3 14 13 +1 18
9. Gaziantep Futbol Kulübü 11 4 3 4 16 21 -5 15
10. Çaykur Rizespor 11 4 2 5 11 18 -7 14
11. Göztepe 11 3 4 4 10 12 -2 13
12. Konyaspor 11 3 4 4 12 16 -4 13
13. Kasımpaşa 11 3 3 5 16 18 -2 12
14. Yukatel Denizlispor 11 3 2 6 9 13 -4 11
15. Antalyaspor 11 3 2 6 11 20 -9 11
16. Gençlerbirliği 11 2 4 5 15 16 -1 10
17. MKE Ankaragücü 11 2 3 6 8 17 -9 9
18. İstikbal M. Kayserispor 11 1 4 6 10 21 -11 7
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

12 . Hafta 22 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Medipol Başakşehir FC


23 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Çaykur Rizespor

17:30 clear.gif MKE Ankaragücü - Trabzonspor A.Ş

20:00 clear.gif Konyaspor - Beşiktaş A.Ş


24 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Göztepe A.Ş

16:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Gençlerbirliği

19:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Fenerbahçe


25 Kasım, Pazartesi

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü


13 . Hafta 29 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Gençlerbirliği - Btc Türk Yeni Malatyaspor


30 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Kasımpaşa A.Ş

15:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Konyaspor

17:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - MKE Ankaragücü

20:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Fenerbahçe


01 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Yukatel Denizlispor

16:30 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Antalyaspor A.Ş

19:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Galatasaray A.Ş


02 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - İstikbal Mobilya Kayserispor


14 . Hafta 06 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Fenerbahçe - Gençlerbirliği


07 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Demir Grup Sivasspor

17:30 clear.gif MKE Ankaragücü - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - Aytemiz Alanyaspor


08 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Konyaspor - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü

16:30 clear.gif Yukatel Denizlispor - Medipol Başakşehir FC

16:30 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Trabzonspor A.Ş

19:00 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Beşiktaş A.Ş


09 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Çaykur Rizespor


15 . Hafta 13 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Antalyaspor A.Ş


14 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Kasımpaşa A.Ş

17:30 clear.gif Gençlerbirliği - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - MKE Ankaragücü


15 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - İstikbal Mobilya Kayserispor

16:30 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Fenerbahçe

19:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor


16 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Yukatel Denizlispor

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Konyaspor


16 . Hafta 20 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Antalyaspor A.Ş - MKE Ankaragücü


21 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Çaykur Rizespor

17:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü

20:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Galatasaray A.Ş


22 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gençlerbirliği - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Medipol Başakşehir FC

19:00 clear.gif Fenerbahçe - Beşiktaş A.Ş


23 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Konyaspor - Trabzonspor A.Ş

20:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Aytemiz Alanyaspor


17 . Hafta 27 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Gençlerbirliği


28 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Yukatel Denizlispor

17:30 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Kasımpaşa A.Ş

17:30 clear.gif Trabzonspor A.Ş - İstikbal Mobilya Kayserispor

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - Antalyaspor A.Ş


29 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Göztepe A.Ş

16:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Konyaspor

16:30 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Fenerbahçe



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »