Milli güreşçi Feyzullah Aktürk dünya üçüncüsü

Estonya'nın başkenti Tallinn'de düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda serbest stilde milli güreşçi Feyzullah Aktürk, dünya 3’üncüsü oldu.

13 Ağustos 2019 23:42
Milli güreşçi Feyzullah Aktürk dünya üçüncüsü

Milli güreşçi, ABD'li, Ukraynalı rakiplerinden sonra repesajdan gelen Çinli rakibi Reheman Rusidanmu’yu da (11-1) sayı tuşuyla yenerek bronz madalya kazandı.

Bronz madalya Müsabakalarına çıkan diğer güreşçilerden 65 kiloda mücadele eden Ahmet Salim Yiğit, Avrupa şampiyonu Azerbaycanlı Turan Bayramov’a; 70 kiloda mindere çıkan Ömer Faruk Çayır da Rus rakibi Alan Kudzoev’e 4-2 önde olduğu ilk devreye rağmen son anlarda verdiği puanlarla (10-7) yenilerek Dünya 5’incisi oldular.

PAŞA EKREM KARABULUT BRONZ MADALYA MAÇINDA

Çinli ve Japon rakiplerini yenerek yarı finale yükselen 125 kg Paşa Ekrem Karabulut, yarı finalde ABD'li Mason Mark Parris'e yenildi. Mill güreşçi bronz madalya için repesajdan gelecek Gürcü / Moğol maçının galibiyle karşılaşacak.

İKİ REPESAJ MAÇI VAR

74 kiloda Abdülvasi Balta,  Mısırlı Elkoumy'i sayı tuşuyla yendi. Yenildiği Japon rakibi Jintaro Motoyama finale yükseldiği için repesajda Avusturyalı Simon Marchal ile karşılaşacak olan Balta, rakibini yenerse Hintli Parveen Malik ile karşılaşacak. 92 kiloda mücadele eden Polat Polatçı da Macar Vegh’i sayı tuşuyla yendi. Yenildiği Rus rakibi Bagaev finale yükseldiği için güreşçimiz repesajda İranlı Asya Şampiyonu Ali Reza Abdollahi ile karşılaşacak, rakibini yenerse Azerbaycanlı Hamzatov ile karşı karşıya gelecek.

KADIN GÜREŞÇİLER YARIN MİNDERE ÇIKIYOR

Diğer yandan Dünya Şampiyonası’nda genç kadınlar müsabakaları yarın başlıyor. Çekilen kura sonrasında ilk gün mindere çıkacak olan güreşçiler ve rakipleri şöyle;

50 kg Zehra Demirhan - Çinli Zhong ile

55 kg Elmira Kamaloğlu - Kanadalı Virjine Kaze Gasgon ile

59 kg Elmas Çelik - Ukraynalı Kateryna Zelenyk

68 kg Kadriye Aksoy - Moğol Elgerme Enshkank ile

76 kg Mehtap Gültekin- Çinli Qian Jiang ile ilk turda karşılaşacaklar.

Kaynak: DHA

STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Fenerbahçe 1 1 0 0 5 0 +5 3
2. Sivasspor 1 1 0 0 3 0 +3 3
3. Yeni Malatyaspor 1 1 0 0 3 0 +3 3
4. Denizlispor 1 1 0 0 2 0 +2 3
5. Alanyaspor 1 1 0 0 1 0 +1 3
6. Antalyaspor 1 1 0 0 1 0 +1 3
7. Çaykur Rizespor 1 1 0 0 1 0 +1 3
8. Kasımpaşa 1 0 1 0 1 1 0 1
9. Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
10. MKE Ankaragücü 1 0 1 0 0 0 0 1
11. Trabzonspor 1 0 1 0 1 1 0 1
12. Gençlerbirliği 1 0 0 1 0 1 -1 0
13. Göztepe 1 0 0 1 0 1 -1 0
14. Kayserispor 1 0 0 1 0 1 -1 0
15. Galatasaray 1 0 0 1 0 2 -2 0
16. Beşiktaş 1 0 0 1 0 3 -3 0
17. Medipol Başakşehir 1 0 0 1 0 3 -3 0
18. Gazişehir Gaziantep 1 0 0 1 0 5 -5 0
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

2 . Hafta

23 Ağustos, Cuma

20:30 clear.gif Beşiktaş - Göztepe


24 Ağustos, Cumartesi

19:15 clear.gif Ankaragücü - Kayserispor

21:45 clear.gif Alanyaspor - Kasımpaşa

21:45 clear.gif Medipol Başakşehir - Fenerbahçe


25 Ağustos, Pazar

19:15 clear.gif Çaykur Rizespor - Sivasspor

19:15 clear.gif Trabzonspor - Yeni Malatyaspor

21:45 clear.gif Galatasaray - Konyaspor

21:45 clear.gif Antalyaspor - Yukatel Denizlispor


26 Ağustos, Pazartesi

20:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep - Gençlerbirliği


3 . Hafta

30 Ağustos, Cuma

20:30 clear.gif Kasımpaşa - Ankaragücü

20:30 clear.gif Kayserispor - Galatasaray


31 Ağustos, Cumartesi

19:15 clear.gif Konyaspor - Antalyaspor

21:45 clear.gif Göztepe - Yukatel Denizlispor

21:45 clear.gif Beşiktaş - Çaykur Rizespor


01 Eylül, Pazar

19:15 clear.gif Gençlerbirliği - Medipol Başakşehir

19:15 clear.gif Sivasspor - Gazişehir Gaziantep

21:45 clear.gif Yeni Malatyaspor - Alanyaspor

21:45 clear.gif Fenerbahçe - Trabzonspor


4 . Hafta

15 Eylül, Pazar

19:00 clear.gif Trabzonspor - Gençlerbirliği

21:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Konyaspor

21:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Sivasspor

21:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep - Beşiktaş

21:00 clear.gif Alanyaspor - Fenerbahçe

21:00 clear.gif Antalyaspor - Kayserispor

21:00 clear.gif Galatasaray - Kasımpaşa

21:00 clear.gif Ankaragücü - Yeni Malatyaspor

21:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Göztepe


5 . Hafta

22 Eylül, Pazar

20:00 clear.gif Gençlerbirliği - Alanyaspor

20:00 clear.gif Kasımpaşa - Antalyaspor

20:00 clear.gif Kayserispor - Yukatel Denizlispor

20:00 clear.gif Göztepe - Konyaspor

20:00 clear.gif Yeni Malatyaspor - Galatasaray

20:00 clear.gif Sivasspor - Trabzonspor

20:00 clear.gif Fenerbahçe - Ankaragücü

20:00 clear.gif Beşiktaş - Medipol Başakşehir

20:00 clear.gif Çaykur Rizespor – Gazişehir Gaziantep


6 . Hafta

29 Eylül, Pazar

20:00 clear.gif Ankaragücü - Gençlerbirliği

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Çaykur Rizespor

20:00 clear.gif Trabzonspor - Beşiktaş

20:00 clear.gif Galatasaray - Fenerbahçe

20:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Kasımpaşa

20:00 clear.gif Konyaspor - Kayserispor

20:00 clear.gif Alanyaspor - Sivasspor

20:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep - Göztepe

20:00 clear.gif Antalyaspor - Yeni Malatyaspor


7 . Hafta

06 Ekim, Pazar

19:00 clear.gif Göztepe - Kayserispor

19:00 clear.gif Fenerbahçe - Antalyaspor

19:00 clear.gif Beşiktaş - Alanyaspor

19:00 clear.gif Yeni Malatyaspor - Yukatel Denizlispor

19:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep - Medipol Başakşehir

19:00 clear.gif Sivasspor - Ankaragücü

19:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Trabzonspor

19:00 clear.gif Gençlerbirliği - Galatasaray

19:00 clear.gif Kasımpaşa - Konyaspor


8 . Hafta

20 Ekim, Pazar

19:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Fenerbahçe

19:00 clear.gif Antalyaspor - Gençlerbirliği

19:00 clear.gif Trabzonspor - Gazişehir Gaziantep

19:00 clear.gif Alanyaspor - Çaykur Rizespor

19:00 clear.gif Galatasaray - Sivasspor

19:00 clear.gif Ankaragücü - Beşiktaş

19:00 clear.gif Kayserispor - Kasımpaşa

19:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Göztepe

19:00 clear.gif Konyaspor - Yeni Malatyaspor



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »