64. Erkek Tay Deneme Koşusu'nu YAMANLARBEYİ kazandı

Türk yarışçılığının derbisi 93. Gazi Koşusu’na giden yolda 3 yaşlı erkek İngiliz taylarının en önemli virajlarından olan Erkek Tay Deneme Koşusu’nun 64’üncüsü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutladığımız Pazar günü, programın son mücadelesi olarak İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu.

20 Mayıs 2019 11:49
64. Erkek Tay Deneme Koşusu'nu YAMANLARBEYİ kazandı

Son 10 yılda sırasıyla INVINCIBLE SON, AZARAKS, DUTYFREE, FAST STARS LINE, FLY BY ME, KULOĞLU, MY BAŞKAN, GRAYSTORM, PERSHING ve HEP BERABER isimli safkanların kazandığı, bunlar arasından iki de Gazi Şampiyonu çıkaran (GRAYSTORM ve HEP BERABER) bu klasik yarış, her zaman olduğu gibi bu yıl da çim pistte 1600 metre mesafede düzenlendi.

Yarışı ön gruba yakın takip eden ve son düzlükte sprinte kalkarak rahat bir tempoda birinciliğe uzanan Mustafa Çiçek idaresindeki YAMANLARBEYİ (Torok - Alakan / Kaneko) 2019 yılının erkek tayı oldu. Armağan Araz’ın sahibi olduğu, Ünal Bikeç ve Bülent Beyaztaş’ın yetiştiriciliğini yaptığı doru erkek safkanın antrenörlüğünü ise Murat Aksoy üstleniyor.

Bugün 12. yarışına çıkan YAMANLARBEYİ, kariyerine 24 Mayıs 2018’de İzmir’de katıldığı Maiden koşuyla başlamış ve bu mücadeleden dördüncülükle ayrılmıştı. Bir hafta sonraki startında Maiden’dan çıkmayı başaran safkan, sırasıyla Hüsamettin Tamer Koşusu’nda (KV-8) üçüncü, II.İnönü Koşusu’nda (G3) dördüncü, İstanbul çimindeki Şartlı-5 koşuda da birinci olmuştu. Ardından bir Grup koşu maratonuna girerek Eskişehir Koşusu (A2) ikinciliği, TYAYSD Koşusu (G2) üçüncülüğü, Çaldıran Koşusu (G1) dördüncülüğü ve Sakarya Koşusu (G2) üçüncülüğü elde etmiş, ilk Grup galibiyetine ise bu yılki ilk startı olan Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusu’nda (G3) ulaşmıştı. Erkek Tay Deneme öncesi katıldığı son mücadele olan Sadık Eliyeşil Koşusu’nu (KV-9) da birincilikle noktalayan YAMANLARBEYİ, bugün üst üste üçüncü galibiyetini hanesine yazdırırken ilk G1 zaferine de böylece uzanmış oldu. Mustafa Çiçek’in ilk Tay Deneme galibiyetine ulaşmış olması, günün kayda değer bir diğer anekdotuydu.

Erkek İngiliz tayları için 1.650.000 TL ödüllü Triple Crown’ın (Üçlü Taç) ilk ayağı olan Erkek Tay Deneme Koşusu’nda dağıtılacak toplam ikramiye 969.000 TL, toplam yetiştiricilik primi 266.475 TL, yalnızca kazanan atın alacağı birincilik ikramiyesi de 570.000 TL olarak belirlenmişti.

Yarışçılığımızın; Gazi, Ankara, Kısrak ve Dişi Tay Deneme ile beraber 5 klasik koşusundan biri kabul edilen Erkek Tay Deneme’de bu sene start alan 15 safkandan, sonlarda güçlü gelen AKGÜN (Toruk Macto - Secret Shadow / Clodovil) tabelanın ikinci basamağına yerleşti. Selim Kaya idaresindeki tay son startı olan Sadık Eliyeşil Koşusu’nda da rakibinin arkasında ikincilikte yer almıştı. Cihangir Koşusu (KV-8) galibi KENOBI (Kaneko - Çokşeker / Hoy) jokeyi Hışman Çizik ile üçüncü olurken, Çaldıran (G1) galibi ve bu koşunun da uzak ara favorisi LONG RUNNER (Gio Ponti - Borrowing Base / Personal Flag) ise Ahmet Çelik’le tabelayı tamamladı.

YAMANLARBEYİ için koşudaki bitiriş derecesi 1.34.20 olarak kayıtlara geçerken farklar da 3,5 Boy - 2 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

İstanbul’da günün kapanışını yapan koşunun ardından ödül töreni Şeref Tribünü’nde gerçekleştirildi. Kazanan tayın sahibi Armağan Araz’a kupasını Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı verdi.

 

Safkanın antrenörü Murat Aksoy ise plaketini Yönetim Kurulu Üyemiz Yüksel Göktürk’ün elinden aldı.

 

YKK Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Özbelge de kazanan atın jokeyi Mustafa Çiçek’e plaketini verdi.

 

Kupa törenine Kulübümüz Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Yücetürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ve Asli Üyemiz Hayrettin Karamazı da katıldı.

2019 Erkek Tay Deneme Koşusu’nda zafere ulaşan safkanın jokeyi Mustafa Çiçek, “Öncelikle tabiki de çok mutluyum, geçen seneki yarışta ikinci kalmıştım. Bu sene galip gelmek bana nasip oldu. Güvenip de beni atına bindiren at sahibi ve antrenörümüze çok teşekkür ederim. Atım istediğim her şeyin cevabını verdi, yarış içerisinde yerini çok güzel tuttu. Düzlükten sonra yürüttüğüm yerde hiçbir engelim olmadı ve böylece fotoyu önde geçmek nasip oldu” diye konuştu.

 

Kaynak: tjk

at yarışı
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Alanyaspor 4 4 0 0 11 4 +7 12
2. Çaykur Rizespor 4 2 2 0 4 2 +2 8
3. Fenerbahçe 4 2 1 1 9 5 +4 7
4. Yukatel Denizlispor 4 2 1 1 4 1 +3 7
5. Galatasaray 4 2 1 1 5 5 0 7
6. Gazişehir Gaziantep 4 2 1 1 8 9 -1 7
7. Btc Turk Yeni Malatyaspor 4 2 0 2 10 5 +5 6
8. Konyaspor 4 1 3 0 4 3 +1 6
9. Trabzonspor 4 1 3 0 6 5 +1 6
10. Demir Grup Sivasspor 4 1 2 1 6 4 +2 5
11. Antalyaspor 4 1 2 1 5 6 -1 5
12. MKE Ankaragücü 4 1 2 1 2 5 -3 5
13. Beşiktaş 4 1 1 2 6 7 -1 4
14. Medipol Başakşehir 4 1 1 2 4 7 -3 4
15. İstikbal M. Kayserispor 4 0 2 2 5 7 -2 2
16. Göztepe 4 0 2 2 0 4 -4 2
17. Gençlerbirliği 4 0 1 3 4 9 -5 1
18. Kasımpaşa 4 0 1 3 2 7 -5 1
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

5 . Hafta

20 Eylül, Cuma

20:30 clear.gif Göztepe - Konyaspor


21 Eylül, Cumartesi

15:00 clear.gif Kasımpaşa - Antalyaspor

17:30 clear.gif Kayserispor - Yukatel Denizlispor

20:00 clear.gif Fenerbahçe - Ankaragücü


22 Eylül, Pazar

14:00 clear.gif Çaykur Rizespor – Gazişehir Gaziantep

16:30 clear.gif Gençlerbirliği - Alanyaspor

19:00 clear.gif Yeni Malatyaspor - Galatasaray

20:00 clear.gif Sivasspor - Trabzonspor


23 Eylül, Pazartesi

20:00 clear.gif Beşiktaş - Medipol Başakşehir


6 . Hafta

27 Eylül, Cuma

23:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Çaykur Rizespor


28 Eylül, Cumartesi

15:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Kasımpaşa

17:30 clear.gif Alanyaspor - Sivasspor

20:00 clear.gif Galatasaray - Fenerbahçe


29 Eylül, Pazar

14:00 clear.gif Konyaspor - Kayserispor

16:30 clear.gif Antalyaspor - Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Trabzonspor - Beşiktaş

20:00 clear.gif Ankaragücü - Gençlerbirliği


30 Eylül, Pazartesi

20:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep - Göztepe


7 . Hafta

04 Ekim, Cuma

20:30 clear.gif Fenerbahçe - Antalyaspor

20:30 clear.gif Yeni Malatyaspor - Yukatel Denizlispor


05 Ekim, Cumartesi

15:00 clear.gif Kasımpaşa - Konyaspor

17:30 clear.gif Göztepe - Kayserispor

20:00 clear.gif Gençlerbirliği - Galatasaray


06 Ekim, Pazar

14:00 clear.gif Sivasspor - Ankaragücü

16:30 clear.gif Beşiktaş - Alanyaspor

19:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep - Medipol Başakşehir

19:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Trabzonspor


8 . Hafta

20 Ekim, Pazar

19:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Fenerbahçe

14:00 clear.gif Kayserispor - Kasımpaşa

16:30 clear.gif Alanyaspor - Çaykur Rizespor


18 Ekim, Cuma

20:30 clear.gif Galatasaray - Sivasspor


19 Ekim, Cumartesi

15:00 clear.gif Antalyaspor - Gençlerbirliği

17:30 clear.gif Trabzonspor - Gazişehir Gaziantep

17:30 clear.gif Medipol Başakşehir - Göztepe

20:00 clear.gif Ankaragücü - Beşiktaş


21 Ekim, Pazartesi

20:00 clear.gif Konyaspor - Yeni Malatyaspor


9 . Hafta

25 Ekim, Cuma

20:30 clear.gif Çaykur Rizespor - MKE Ankaragücü


26 Ekim, Cumartesi

15:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Antalyaspor A.Ş

17:30 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Aytemiz Alanyaspor

20:00 clear.gif Fenerbahçe - Konyaspor


27 Ekim, Pazar

16:30 clear.gif Gençlerbirliği - Yukatel Denizlispor

16:30 clear.gif Göztepe A.Ş - Kasımpaşa A.Ş


10 . Hafta

01 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Çaykur Rizespor


02 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Konyaspor - Gençlerbirliği

17:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Medipol Başakşehir FC

17:30 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Beşiktaş A.Ş


03 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Fenerbahçe


04 Kasım, Pazartesi

20:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü


11 . Hafta

08 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Fenerbahçe - Kasımpaşa A.Ş


09 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Gençlerbirliği - İstikbal Mobilya Kayserispor

17:30 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Konyaspor

17:30 clear.gif Çaykur Rizespor - Antalyaspor A.Ş

20:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Galatasaray A.Ş


10 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - MKE Ankaragücü

19:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Yukatel Denizlispor


12 . Hafta

22 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Medipol Başakşehir FC

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Medipol Başakşehir FC


23 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Çaykur Rizespor

17:30 clear.gif MKE Ankaragücü - Trabzonspor A.Ş

20:00 clear.gif Konyaspor - Beşiktaş A.Ş


24 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Göztepe A.Ş

16:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Gençlerbirliği

19:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Fenerbahçe


25 Kasım, Pazartesi

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü


13 . Hafta

29 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Gençlerbirliği - Btc Türk Yeni Malatyaspor


30 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Kasımpaşa A.Ş

15:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Konyaspor

17:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - MKE Ankaragücü

20:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Fenerbahçe


01 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Yukatel Denizlispor

16:30 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Antalyaspor A.Ş

19:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Galatasaray A.Ş


02 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - İstikbal Mobilya Kayserispor


14 . Hafta

06 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Fenerbahçe - Gençlerbirliği


07 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Demir Grup Sivasspor

17:30 clear.gif MKE Ankaragücü - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - Aytemiz Alanyaspor


08 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Konyaspor - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü

16:30 clear.gif Yukatel Denizlispor - Medipol Başakşehir FC

16:30 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Trabzonspor A.Ş

19:00 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Beşiktaş A.Ş


09 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Çaykur Rizespor


15 . Hafta

13 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Antalyaspor A.Ş


14 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Kasımpaşa A.Ş

17:30 clear.gif Gençlerbirliği - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - MKE Ankaragücü


15 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - İstikbal Mobilya Kayserispor

16:30 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Fenerbahçe

19:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor


16 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Yukatel Denizlispor

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Konyaspor


16 . Hafta

20 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Antalyaspor A.Ş - MKE Ankaragücü


21 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Çaykur Rizespor

17:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü

20:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Galatasaray A.Ş


22 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gençlerbirliği - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Medipol Başakşehir FC

19:00 clear.gif Fenerbahçe - Beşiktaş A.Ş


23 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Konyaspor - Trabzonspor A.Ş

20:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Aytemiz Alanyaspor


17 . Hafta

27 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Gençlerbirliği


28 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Yukatel Denizlispor

17:30 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Kasımpaşa A.Ş

17:30 clear.gif Trabzonspor A.Ş - İstikbal Mobilya Kayserispor

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - Antalyaspor A.Ş


29 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Göztepe A.Ş

16:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Konyaspor

16:30 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Fenerbahçe



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »