17 Yaş Badminton Milli Takımı, 7 madalya kazandı

13, 15 ve 17 Yaş Altı Uluslararası Badminton Turnuvası, 12-14 Temmuz tarihleri arasında Bulgaristan'ın Haskova şehrinde düzenlendi.

14 Temmuz 2019 Pazar 22:20 | Son Güncelleme: 14 Temmuz 2019 Pazar 22:22
17 Yaş Badminton Milli Takımı, 7 madalya kazandı

3 gün süren turnuvada 17 ülkeden 110 sporcu madalya mücadelesi verdi.  Türkiye'yi temsil eden Badminton Milli Takımı, mücadele sonunda 5 kategoride de şampiyon olurken, 5 altın ve 2 gümüş olmak üzere toplamda 7 madalyanın sahibi oldu.

Millilerin elde ettiği sonuçlar şu şekilde:

Tek Erkekler: 1. Nurullah Saraç - 2. Hasan Berkay Günbaz

Tek Bayanlar: 1. Ayça Özgür

Çift Erkekler: 1. Nurullah Saraç ve Hasan Berkay Günbaz - 2. Taha Emirhan Budak ve Abdulsamet Özdemir

Çift Bayanlar: 1. Yasemen Bektaş ve Cansu Erçetin

Karışık Çiftler: Taha Emirhan Budak ve Yasemen Bektaş

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, "30 Ağustos - 7 Eylül tarihleri arasında Polonya'da yapılacak 17 Yaş Avrupa Şampiyonası'na da bir hazırlık müsabakası olarak gördüğümüz bu turnuvada milli badmintoncularımızın başarısı bizlere daha da umut verdi. Başarılarının devamını diliyor ve tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı

STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Demir Grup Sivasspor 18 12 4 2 37 17 +20 40
2. Medipol Başakşehir 18 10 6 2 36 18 +18 36
3. Trabzonspor 18 10 5 3 41 19 +22 35
4. Fenerbahçe 18 10 4 4 36 21 +15 34
5. Alanyaspor 18 9 5 4 36 17 +19 32
6. Galatasaray 18 8 6 4 25 16 +9 30
7. Beşiktaş 18 9 3 6 28 24 +4 30
8. Göztepe 18 7 5 6 22 20 +2 26
9. Btc Turk Yeni Malatyaspor 18 6 6 6 33 26 +7 24
10. Gaziantep Futbol Kulübü 18 6 6 6 26 30 -4 24
11. Yukatel Denizlispor 18 6 4 8 20 25 -5 22
12. Çaykur Rizespor 17 6 2 9 17 27 -10 20
13. Gençlerbirliği 17 4 6 7 28 32 -4 18
14. Konyaspor 18 4 6 8 16 24 -8 18
15. Kasımpaşa 18 4 3 11 26 40 -14 15
16. Antalyaspor 18 3 5 10 15 36 -21 14
17. MKE Ankaragücü 18 2 6 10 15 35 -20 12
18. İstikbal M. Kayserispor 18 2 4 12 17 47 -30 10
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

19 . Hafta 24 Ocak, Cuma

20:00 clear.gif Gençlerbirliği - Gaziantep FC


25 Ocak, Cumartesi

14:00 clear.gif Kayserispor - Konyaspor

17:00 clear.gif Kasımpaşa A.Ş. - Alanyaspor

20:00 clear.gif Fenerbahçe A.Ş. - Medipol Başakşehir FC


26 Ocak, Pazar

13:30 clear.gif Yukatel Denizlispor - Antalyaspor A.Ş.

16:00 clear.gif Göztepe A.Ş. - Beşiktaş A.Ş.

19:00 clear.gif Konyaspor - Galatasaray A.Ş.


27 Ocak, Pazartesi

20:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Çaykur Rizespor A.Ş.

20:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Trabzonspor A.Ş.


20 . Hafta 01 Şubat, Cumartesi

14:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş. - Konyaspor

17:00 clear.gif Çaykur Rizespor A.Ş. - Beşiktaş A.Ş.

20:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş. - Fenerbahçe A.Ş.


02 Şubat, Pazar

13:30 clear.gif Konyaspor - Kasımpaşa A.Ş.

16:00 clear.gif Gaziantep FC - Demir Grup Sivasspor

16:00 clear.gif Alanyaspor - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Galatasaray A.Ş. - Kayserispor


03 Şubat, Pazartesi

20:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Göztepe A.Ş.



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »