19 Nisan 2018, Perşembe


> Futbol > Diego'dan Fenerbahçe'ye gönderme

Diego'dan Fenerbahçe'ye gönderme

Brezilyalı oyuncu, Fenerbahçe’deki başarısızlığını takım olgusuna bağladı, “Evet futbolcu iyi olmalı, ancak ekip de iyi olmalı, taktik planlama da iyi olmalı” yorumunu yaptı.


22 Temmuz 2016 11:37

Diego'dan Fenerbahçe'ye gönderme

Fenerbahçe ile yollarını ayıran ve ülkesinin Flamengo takımına transfer olan Diego Ribas, sarı-lacivertli ekipte geçirdiği dönemi ve yeni takımına transferini değerlendirdi. Türkiye’de işlerin kendisi için neden yolunda gitmediğine değinen yıldız futbolcu, takım olgusuna dikkat çekti.

Tecrübeli orta saha oyuncusu, “Bu sadece oyuncuya bağlı bir durum değil. Evet futbolcu iyi olmalı, ancak ekip de iyi olmalı, taktik planlama da iyi olmalı. Fenerbahçe’de olduğum dönem fizik olarak iyi durumdaydım. Birçok maça ilk 11’de başlıyordum. Ben kendisine çok özen gösteren birisiyim. Bireysel olarak en üst seviyede olabilirdim. Ancak bu takımla da ilgili. Flamengo’da bunun böyle olacağını ve başarı için gerekli şeylerin yapılacağını umuyorum” dedi.

Türkiye’de gerçekleşen darbe girişimini de değerlendiren Diego “Darbe girişimi benim ülkeden ayrılma kararı almamı etkilemedi. Oradaki işlerimi halletmek için hafta sonunda gidecektim, sadece bunu etkiledi. Ortalığın sakinleşmesini ve her şeyin yoluna girmesini umuyorum. Türk insanına teşekkür ederim. Benim için orada geçirdiğim süre büyük bir tecrübe oldu” dedi.

Kaynak: Milliyet

Etiket: diego ribas, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor