23 Nisan 2018, Pazartesi


> Fenerbahçe > Diego Ribas Fenerbahçe'den nasıl gitti?

Diego Ribas Fenerbahçe'den nasıl gitti?

F.Bahçe'nin yılda 3.5 milyon euro ödediği Diego yeni takımı Flamengo'da ayda 600 bin Brezilya realine oynayacak!


21 Temmuz 2016 13:12

Diego Ribas Fenerbahçe'den nasıl gitti?

Başkan Aziz Yıldırım'ın, dönemin teknik direktörü Ersun Yanal'ın, "işime yaramaz" ısrarlarına rağmen transfer ettiği Diego Ribas ülkesine döndü.

Flamengo taraftarlarınca havalimanında karşılanan sambacı bugün kendisini kırmızı-siyahlı formaya bağlayan imzayı çocuklarının da hazır bulunduğu törende attı.

Flamengo Asbaşkanı Flavio Godinho imza töreninde yaptığı açıklamada, transferin hiç de kolay olmadığını açıkladı. Diego'nun bizzat F.Bahçeli yöneticileri arayarak İngilizce konuştuğunu ve sözleşmesinin feshedilmesi ve Flamengo forması giymek için adeta yalvardığını açıkladı.

Godinho, Diego'nun transferinde herhangi bir menajer veya avukatın olmadığını, sadece kulübün avukatı Marcos Motta'nın hazıladığı sözleşmenin olduğunu duyurdu.

Diego'nun transferi için zamanla yarışıldığını tecrübeli oyuncunun ayda 600 bin real yılda ise 7.2 milyon real artı gol ve şampiyonluk bonusları karşılığında Flamengo forması giyeceğini duyurdu.

Diego'nun kişisel eşyalarını toplamak ve bürokratik işlemleri halletmek için İstanbul'a döneceği ve gelecek hafta Brezilya'ya dönerek yeni takımıyla çalışmalara başlayacağı bildirildi.

Diego'nun ilk maçına 3 Ağustos'ta eski takımı Santos'a karşı çıkacağı da hatırlatıldı.

 

Kaynak: Lance

Etiket: Diego Ribas fenerbahce FlamengoHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor