24 Haziran 2018, Pazar


> Fenerbahçe > Dick Advocaat'ın raporu ortaya çıktı

Dick Advocaat'ın raporu ortaya çıktı

Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat, hazırladığı raporda eksik gördüğü noktaları sıraladı.


08 Eylül 2016 00:25

Dick Advocaat'ın raporu ortaya çıktı

Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat, sürekli olarak özellikle birinci yardımcısı Mario Been ile beraber hazırladığı raporları yönetime sunuyor. Doktoruna görünmek için gittiği ülkesinden dönüşte bir rapor daha hazırladı. Bunu haftalık hale getirmek isteyen Advocaat, son raporunda ise şu konulara değindi.

* Basit oynamaları konusunda sürekli uyarılar yapıyorum. Özellikle Ozan Tufan'ın çıkarken kaptırdığı toplar, Volkan Şen'in çalım sevdası can sıkıcı.

* En büyük sorun futbolcuların kalpleri ile oynamaması. Sadece Volkan Demirel ve Mehmet Topal, onun dışında da biraz Emenike, biraz da Volkan Şen. Özellikle yabancılar sıkıntılı.

* Fenerbahçe bir futbolcular topluluğu, takım değil. Daha önce yapılıyormuş, takım yemekleri, takım toplantıları yeniden başlanmasını tavsiye ettim.

* Şu anda bir futbol atmosferi yok. Taraftar yok. Futbolcular yaptığımız kazanılması gereken bir iş olarak görüyor. Keyif almıyorlar, sadece kazanmaya konsantre oldukları için sıkıntı var.

* İdmanlar çok durağan geçiyor. Herkes talimatları yerine getiriyor. Çalışıyor. Ama futbol böyle bir şey değil. Eğlenmiyorlar. Arkadaş değiller. Sadece saha içi partnerleri.

* Çok fazla bahaneleri var. Geçen sezon Beşiktaş'ın dış güçler tarafından şampiyon olduğunu, Braga'ya ise hakem yüzünden elendiklerini düşünüyorlar. Eski hocalarının hataları yüzünden başarısızlığın geldiğine inanıyorlar. Kendilerinin hatalı olabilecekleri akıllarından geçmiyor.

* Çok yumuşak bir takımız. Bize karşı çok fazla faul yapılıyor. Tamam ama her faulden yerde dakikalarda yetecek kadar sert değil. Direnci yok. Sert değil. Kaya gibi bir takım olmalıyız. Rakip benim oyuncuma vurduğu zaman yıkılmalı.

* Takım idmanlarından sonra kimse özel çalışma yapmıyor. Salona girmiyor. İdmanı biten evinin yolunu tutuyor. Veya ailesinin, kız arkadaşının yanına gidiyor. Gün içinde Fenerbahçe için harcanan süre 4-5 saat ancak. Bu süre en az 7-8 saat olmalı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: advocaat, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor