24 Nisan 2018, Salı


> Fenerbahçe > Dick Advocaat'ın en büyük zaafı

Dick Advocaat'ın en büyük zaafı

Hollandalı arkadaşımız Rutger van Es, Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat'ı yorumladı.


15 Ağustos 2016 22:48

Dick Advocaat'ın en büyük zaafı

Hollandalı arkadaşımız Rutger van Es, Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat'ı yorumladı.

İşte arkadaşımızın Dick Advocaat konusunda Fotospor'a yaptığı özel değerlendirme:

Dick Advocaat 80'lerin başarılı teknik direktörü Rinus Michels'in yardımcılığını yaptı. Hollanda'da ''küçük general'' olarak bilinir. Advocaat, Hollanda'da sayısız ekiple başarılı olmuştur. Koçluk becerileri iyidir. İyi bir eğitmen. Basınla iletişimi iyidir. Çok sempatik bir insandır. Onun hakkında kötü bir anı fazla yok. Sadece 2004 yılındaki Avrupa şampiyonasında Robben ile Paul Bosveld arasındaki seçimi kötüydü.

Geçen sene Feyenoord'u çalıştıran tecrübesiz Gio van Bronckhorst'a yardımcı oldu. Birkaç yıl önce AZ Alkmaar'a yardım etti. Daha sonra yardım sözü verdiği Danny Blind ile Hollanda Milli takımında çalıştı.

Dick Advocaat'ın paraya karşı zaafı var. Farklı ülkelerde çalıştı ve her zaman parayı seçti. Büyük kulüplere gitmek için fırsatları oldu ancak o Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeleri seçti. Belçika Milli takımını çalıştırırken sözleşmesinin bitmesini beklemeden Rusya'ya gitti. Advocaat'a bu dönemde insanlar şüpheyle bakıyor. Hollanda'da asistanlık görevine yeni başladı. Kimse birkaç ay içinde görevinden ayrılacağını öngörmüyordu. Fenerbahçe'yi para için mi seçti?

Hollanda teknik direktörü Danny Blind ve Teknik menajer Hans van Breukelen, onun ayrılmasıyla şaşkınlığa uğradı. Hayal kırıklığı yaşadılar. Danny Blind açıklamasında, ''İlkbaharda konuştuğum zaman uzun süre birlikte çalışacağız gibi görünüyordu. Bu futbol her zaman ileriye bakmalısınız. Geriye dönmeye gerek yok'' ifadelerini kullandı.

2018 yılında Rusya'da yapılacak olan Dünya şampiyonasında mesleğini sonlandıracaktı. Ancak Blind ve Hans van Breukelen'in de dediği gibi bu futbol. Şimdi daha büyük bir kulüpte Fenerbahçe'de çalışacak. Ne olacağını göreceğiz.

Kaynak: Fotospor

Etiket: dick advocaat, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor