20 Haziran 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > Dick Advocaat: İki oyuncumuz uyuyordu!

Dick Advocaat: İki oyuncumuz uyuyordu!

Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat, 1-0 kaybedilen Bursaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.


11 Eylül 2016 22:25

Dick Advocaat: İki oyuncumuz uyuyordu!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Bursaspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

"İLK YARI OYUNCULARIMIZ KORKAR GİBİYDİ"

Oyuncularının ilk yarı çok kötü olduğunu belirten Dick Advocaat, "Maçın ilk ve ikinci yarısına baktığımızda büyük fark vardı. İlk yarıda oyuncular oynamaktan korkar gibiydi, sürekli basit oyuynuyorlardı, sürekli basit ve güvenli oynuyorlardı. Sahanın en kısa oyuncusu golü buldu. İki oyuncumuz o gol sırasında uyuyordu. İkinci yarıda pozisyonlar ürettik ama golü bulamadık" dedi.

"10 NUMARA ALAMAMIZIN ETKİLERİNİ GÖRÜYORUZ"

10 numara transferinin oyuna etkisi olup olmaması hakkında görüşü istenen Dick Advocaat, "10 numara alamamamızın etkilerini hala görüyoruz. Bu biraz da Finansal Fair-Play ile alakalıydı. Doğru oyuncu bulmak zordu. Getirdiğiniz oyuncu fark yaratmalıydı. Bütçemiz nedeniyle o bölgeye istenilen oyuncular alamadık. Yeterli oyuncuyu alamazsanız, almanızın da bir anlamı olmaz. Kadroda birçok aynı oyuncu var, 10 numara almayı denedik ama olmadı" ifadelerini kullandı.

"OYUNCULARIN FARKINA VARMASI GEREK,
BİR ŞEYLER YANLIŞ GİDİYOR, TOPLANTI YAPACAĞIZ"

Oyuncularına kendileri toparlamaları yönünde uyarıda bulunan Advocaat sorunu bulup çözeceklerine vurgu yaparken, "Maçın ilk yarısında çok yavaştık ve kötü oynadık. İkinci yarı için oyuncularımı suçlayamam. Kendi sahanızda bir mağlubiyet alıyorsanız kimseye bunu anlatamazsınız, kimse bunu kabul etmez. Oyuncuların da bunun farkında olması gerekiyor. Oyuncularla yarın (Pazartesi) oturup konuşacağız. Bir şeyler yanlış gidiyor, bunu teknik heyetle otuırup bulmalı ve düzeltmeliyiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Lig TV

Etiket: dick advocaat, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor