24 Mayıs 2018, Perşembe


> Futbol > Dick Advocaat gelecekten umutlu

Dick Advocaat gelecekten umutlu

Hollandalı hoca, Fenerbahçe’nin son durumunu yakın çevresine değerlendirirken, “Artık takımımı tanıyorum. Hataları ve eksikleri biliyorum. Gelecek adına umutluyum. Özellikle Feyenoord maçında takım çok iyiydi. Daha da iyi olacağız” dediği, yönetimin kendisine yaklaşımından da mutluluk duyduğu belirlendi.


07 Ekim 2016 11:11

Dick Advocaat gelecekten umutlu

Şampiyonluk yarışında Medipol Başakşehir’in 8, Beşiktaş ve Galatasaray’ın 6 puan gerisinde olan Fenerbahçe’de Teknik Direktör Dick Advocaat’ın gelecekten umutlu olduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz gün yakın çevresine bu konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan tecrübeli teknik adam yaşadığı süreçle ilgili düşüncelerini de aktardı. Özellikle Feyenoord maçındaki performansından sonra takıma olan inancının arttığını dile getiren Advocaat, “Artık takımımı tanıyorum. Hataları ve eksikleri biliyorum. Gelecek adına umutluyum. Özellikle Feyenoord maçında takım çok iyiydi. Daha da iyi olacağız” ifadelerini kullandı.

Deneyimli çalıştırıcının kulüpte kendisine olan yaklaşımdan da memnun kaldığının altını çizerek, “Fenerbahçe’de olmaktan dolayı çok mutluyum” dediği bildirildi.

Her şeyi yaptı

Sarı-lacivertli yönetim de Teknik Direktör Advocaat’tan memnun. Tecrübesini ve farkını kısa sürede hissettiren Hollandalı teknik adamın yapılabilecek herşeyi yaptığı ifade edildi. Fiziksel ve taktiksel çalışmaların kusursuza yakın olduğu yöneticiler tarafından belirtilirken bundan sonraki süreçte oyuncuların belirleyici rol oynayacağı vurgusu yapıldı.

Tek adam değil

69 yaşındaki teknik adamın, en önemli özelliği ise ekibini dinlemesi. Teknik ve sağlık ekibiyle uyumlu şekilde çalışan teknik adam öncelikle her konuyla ilgili uzman ekibine danışıyor. Hollandalı’nın gelişi ile sağlık ekibi artık daha rahat çalışıyor. Benzer şekilde kondisyon idmanları da da tamamen antrenör Fatih Yıldız’ın sorumluluğunda. Buralardan gelen raporlar oyuncuların takıma girmesi ile ilgili belirleyici oluyor. Ayrıca yardımcıları Mario Been ve Cor Pot taktik anlayışta önemli rol oynuyor.

Kaynak: MilliyetHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor