26 Nisan 2018, Perşembe


> Fenerbahçe > Dick Advocaat bunun üstesinden nasıl gelecek?

Dick Advocaat bunun üstesinden nasıl gelecek?

Milli futbolcuların dönüşüyle taktik antrenmanlara başlayan Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat'ı sakat futbolcular düşündürüyor.


13 Ekim 2016 00:15

Dick Advocaat bunun üstesinden nasıl gelecek?

Milli futbolcuların dönüşüyle taktik antrenmanlara başlayan Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat'ı sakat futbolcular düşündürüyor. Feyenoord maçında sakatlanarak oyundan alınan ve Osmanlıspor karşısında da forma giyemeyen Jeremain Lens ile İzlanda'dan sakat dönen Ozan Tufan'ın yerine alternatifler üreten Hollandalı teknik adam onbirde zorunlu değişikliklere gidecek.

Lens'in yerine Stoch ve Alper'i deneyen Advocaat, van Persie'de karar kıldı. Kanatlardaki problemi Volkan Şen, Emenike ve van Persie'nin değişmeli oyuncu ile çözmek isteyen Hollandalı teknik adam, Ozan Tufan'ın yerine de düşüncelere dalmış durumda.

Alper ve Salih'i deneyen fakat iki genç oyuncunun performansından da memnun kalmayan Hollandalı teknik adam Roman'ı denemeye aldı. Rus oyuncu beklentileri karşılarsa, Alanyaspor maçında Manchester United depaslamnı da düşünelerek sürpriz bir 11 sahaya sürülebilir.

Advocaat tempo istiyor

Fenerbahçe'nin tecrübeli teknik direktörü Dick Advocaat, Hollanda dönüşü başladığı taktik antrenmanlarında oyuncularından tempolu futbol istiyor. Milli arada Fatih Yıldız'ın yüklediği kondisyonun kendilerini en azından 75 dakika pres yapacak kapasiteye getirdiği bilgisini alan Hollandalı teknik adam özellikle, oyun içindeki coşkularını kaybetmemeleri için de  futbolcularını sık sık uyarıyor. Gol yedikleri zaman demoralize olmamaları içinde psikolojik olarak terapi yapıyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: dick advocaat, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor