17 Ocak 2019, Perşembe


> Galatasaray > Derbi öncesinde Fatih Terim’den son dakika uyarıları

Derbi öncesinde Fatih Terim’den son dakika uyarıları

Fatih Terim DVD’leri aldı. Beşiktaş’ın bu sezon oynadığı maçları izledi. İzlettirdi. Oyuncularını karşısına aldı. Derbide rakiplerinden neler beklediğini anlattı. Bunlara nasıl karşılıklar vereceğini bir bir açıkladı.


27 Nisan 2018 00:27

Derbi öncesinde Fatih Terim’den son dakika uyarıları

Topa daha çok sahip olmak isteyecekler: Pepe oynayacağı için savunma öne çıkacak. Atiba ve Medel’in beraber oynamasını beklemiyorum. Tolgay veya Oğuzhan’la top yapmak istemeyecekler.

Oyunu rakip sahamıza yıkmaya çalışacaklar: Babel ve Q7 ile kanatlardan gelecekler. Negredo sırtı dönük top alacak. Dağıtacak. Talisca ise serseri mayın gibi olacak. Adım adım takip etmeyin ama gözden kaçırmayın.

Kanatlardan gelecekler: Babel ve Q7 sürekli zorlayacaklar. Adriano ve Gökhan da sürekli bindirecek. Kanat beklerini ne kadar geri itebilirsek kanat hücumcularını etkisiz bırakırız.

Kısa pas deneyecekler: Ya Atiba ya Medel kulübede kalacak. Ben Medel’in oynamasını tercih ederim. Tolgay oynarsa ortada, Oğuzhan oynarsa daha önde oyun kuracaklardır. Ama her halükarda kısa pas yapacaklar.

Sık orta açmayı dener: Q7 ile Babel’in orta atmalarını engellemek zorundayız. Negredo belki o toplara vuramayacak. Ama ceza sahamızı karıştırabilir.

Sık ara pas dener: Talisca sürekli ara pas deneyecek. Bir de Oğuzhan oynarsa bu kez iki rakibin ara pas denemeleriyle sıkışmayalım. 

Agresif oynamamıza sebep olacaklar: Oldukça gerginler. Bunu değerlendirelim. Bizi agresif oynamaya zorlamalarına izin vermeyelim. Onları agresif olmasını sağlayalım.

Ofsayt taktiği oynayacaklar: Pepe’nin oynaması bir anlamda avantaj olacak. Çünkü defansı önde kuracaklar. Burada Rodrigues’e büyük iş düşecek. Tabii ona top atacak Belhanda’ya da…  

Rotasyon yapacaklar: Rotasyon demeyelim de ben orta sahada bir Medel-Atiba veya Tolgay-Oğuzhan değişikliği bekliyorum.

Kaynak: Fotospor

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın