19 Haziran 2018, Salı


> > Deniz’i Geçtin. Çayda boğulma!

Deniz’i Geçtin. Çayda boğulma!

Puan kaybedileceği beklenen Beşiktaş, en tehlikeli dönemeci geçmesini bildi. Hem de 2 yıldır derbi kazanamamış takım.


Puan kaybedileceği beklenen Beşiktaş, en tehlikeli dönemeci geçmesini bildi. Hem de 2 yıldır derbi kazanamamış takım. Bu sene derbilerde oynadığı futbol ve skorla farkı belirledi. Deniz geçildi. Her ne kadar Başakşehir-Fenerbahçe maçının skorunu görmeden gelecek haftalar için yorum yapılması mantıklı olmasa da, bir mağlubiyet her şeyi bitirebilir. Ajax’ın şampiyonluğu nasıl verdiğine bakılınca dediklerim daha iyi anlaşılır.

Maç yapılacak takımlardan teki Beşiktaşın sezonun kötü futbollarından birinin oynandığı Osmanlıspor ötekisi ise Kupada iki maçta Beşiktaşı yenen Konyaspor, aman çaya dikkat.

Kartal farkı kaçırdı

Galatasaray 60. Dakikaya kadar çok iyi direndi. Etkili ataklarla Beşiktaş defans hattını yıldırdı. Fakat 60’dan sonra hem psikolojik hem de fiziksel olarak düşmeye başlayınca, Sosa ve Oğuzhan önderliğinde yeni bir süreç başladı. Bildiğimiz Beşiktaş geri döndü. 3, 4 yapabileceği maçı 1-0 gibi mütevazi bir skorla bitirmek zorunda kaldı.

Cenk yine kurtardı

Atılan golde, organizasyon anlamında Gökhan ve Cenk’in oyuna dahil olmasının çok etkisi var. Gökhan bildiğimiz toplu topsuz koşularla gardı düşen Galatasaraylı oyuncuları iyice bezdirdi. Cenk ise yaptığı asisti, orta sahadan başlattı. Gol tekrar izlendiğinde ne kadar serinkanlı ve başarılı bir gol olduğu ve Oğuzhan ve Cenk’in goldeki payı daha iyi anlaşılır. Orta sahadan başlattı pası Cenk ve golcü bencilliğine yakalanabileceği bir noktada topu heba etmek yerine Gomez’in ayağına verdi. Gomez dokundu. Kartalın kanat sesleri TT Arena’da yükseldi.

Kırılma anı

Emre’nin kaçırdığı daha doğrusu haksızlık etmeyelim. Tolga’nın kurtardığı şut. Gol olsa bugün bambaşka şeyler konuşuluyor olabilirdi.

Tosic serinkanlı davranmalıydı

Tosic her ne kadar futbolunu hep söylüyorum vasat ve Beşiktaş için yetersiz bulsam da, bu sene ligde görev almak zorunda kaldığı tüm maçlarda elinden gelen herşeyi yaptı. Profesyonellik abidesi Tosic’in o pozisyonda rakibini gırtlaklamak yerine oradan uzaklaşması gerekirdi. Olası bir kırmızı kart  maçı başka bir yere götürebilirdi.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor