18 Haziran 2018, Pazartesi

> Ufuk Er > Değişimde değişmeyen tek şey...
Ufuk Er

Değişimde değişmeyen tek şey...

06 Ağustos 2016 14:52

Başlığımız Fenerbahçe Monaco maçıyla alakalı tabii..


enerbahçe bu sezon oyuncu bakımından bir değişim içinde. Nitekim geçen sezon ki banko kadrodan sadece Kjaer ve Souza vardı sahada. Bu kadar değişim varken değişmeyen tek şey yine sarı lacivertlilerin  şampiyonlar liginde olamayacağı gerçeğiydi. 3-5-2 sistemine karşı olduğumuzu daha önce ki yazımızda ayrıntılı açıklamıştık.

Yeni oyuncularla alışık olunmadık bir sistemin böyle bir maçta denenmesi intiharı göze almak demiştim teknik direktör Perreira için ve bu maçtan sonra geleceği yeniden tartışılır duruma geldi. Yönetimin finansal fair play kuralları gereği eli kolu bağlı şuan ama ufacık bir hata da dahi her şey göze alınarak Perreira'nin ipi çekilebilir. İki maçta ki oyuna baktığımızda yazık oldu Fenerbahçeye  diyebiliriz. Yine bu noktada daha önce değindiğim kaleci Ertuğrul'un ilk maç kazanilinca fazla konuşulmayan yediği hatalı gölün faturası ve Hasan Ali ile Wan Der Wiel'in stop ettiğinde takimin düşeceği hal, keşke yanilsaydik ama maalesef o hatalara deplasmanda daha fazlası eklenince bir de kanatlardan biri çok çabuk stop deyince son kaçınılmaz oldu.

Fenerbahçe'yi zor ve stresli günler bekliyor. Özellikle yönetim kanadını.. Perreira'nin arkasında sezon başı durmak ne kadar doğruydu bilemiyoruz ama bildiğimiz tek şey daha sezon başlamadan pişman olunduğudur.  Yazımızın sonunda Mustafa Reşit Akçay ve Abdullah Avcı hocamızı unutmadan yürekten tebrik edelim. Osmanlı ve Başakşehir tüm rakip takım tahriklerine rağmen sadece kendi işleri olan futbola motive olunca tur'lar ardı ardına geldi perşembe akşamı.. Tüm camiayi ve oyunun baş aktörleri futbolcularıda kutluyorum yolunuz açık olsun. İnşallah 3 takımımızda Avrupa ligi gruplarına kalacaktır. Allah'a emanet olun..