26 Nisan 2018, Perşembe


> Spor Toto Süper Lig > Cüneyt Çakır'a şok sözler!

Cüneyt Çakır'a şok sözler!

FIFA kokartlı eski hakem Özcan Oal, FIFA ve UEFA'nın en üst düzey organizasyonlarında görev yapan Cüneyt Çakır'ı başarılı bulmadığını söyledi. "Cüneyt Çakır'ı Fenerbahçe taraftarına sor; bin ah işit" diyen Oal; Mete Kalkavan, Barış Şimşek ve Deniz Çoban hakkında da gündem yaratacak açıklamalar yaptı.


16 Eylül 2016 14:23

Cüneyt Çakır'a şok sözler!

Eski FIFA kokartlı hakemlerimizden Özcan Oal hakem camiasını sarsacak açıklamalar yaptı. Türkiye'de Cüneyt Çakır da dahil iyi hakem olmadığını savunan Oal; hakem camiasında kırmızı ya da sarı kart gösterilecek isimleri açıkladı.

Özcan Oal'ın Güneş Gazetesi'ne verdiği röportajın bazı bölümleri şöyle:

ÇAKIR BAŞARILI BİR HAKEM DEĞİL

Ben Türkiye’de Cüneyt Çakır’ın hakemliğini hiç bir zaman başarılı bulmadım. Avrupa’da ne hakemler var. Ne yerse yesin çünkü Avrupa’da itiraz yok, olay yok, orada hakemlerin sıkıntısı yok. Türkiye bunu kaldırmıyor. Türkiye’de git Fenerbahçe taraftarına sor bin ah işit. Ne maçlarını anlatsın. Ben sahadaki adama bakarım. Dünya kupasından bana ne ya? Ben anlamam! Sen Dünya Kupası, Şampiyonlar Ligi maçı yönetmiş bir hakemsen hiç hata yapmadan çıkacaksın o maçlarda takır takır maçları yönetip alkışlarla sahadan ayrılacaksın. Ben Cüneyt Çakır’ı böyle isterim. Böyle olamadığına göre demek ki; Cüneyt Çakır başarılı bir hakem değil.

YÜZDE 50 YANLIŞ DÜDÜK

Ben eski bir hakem ve hakem hocası olarak Türkiye’de çalınan düdüklerin, verilen karaların % 50’sinden fazlasının yanlış olduğunu söyleyebilirim. Bir hakem çok iyi yönettiği bir maçta bile yine ortalamaya aldığınızda %50’lerin %60’ların üstüne çıkamıyor. Bu böyle gelmiş böyle gider. Bunu kimse de değiştiremez. Çünkü her şey siyasete odaklı.

SORUMLULAR OK VE GÜVENER

Bugün Türk hakemliğinin başına ne gelmişse çok değerli hocam Hilmi Ok ve Ahmet Güvener yüzünden gelmiştir. Hilmi ok ne yapmıştır? Hilmi Ok hep kendisi o işlerin başında kalabilmek için taviz vermiş. Devamlı yönetilerek yönetmiş. Böyle yaparak bir yerlere geldi. Daha sonraki MHK Başkanı Sayın Ahmet Güvener ise Amerika da ‘Ragbi’ hakemliği dışında hayatında hakemlik yapmamış (Gülerek). Hakemliğin ruhunu yaşamamış. Geldi burada FIFA hakemlerine karşı bir tutum sergiledi. Güvener sokakta simitçi, börekçi, işkembeci bakkal, hepsini topladı hakem yaptı. Türkiye’nin başına iş çıkardı.

DENİZ ÇOBAN HAKEM DEĞİLDİ

Deniz Çoban kendini kurtarmak için görevi bıraktı. Deniz Çoban’ı oralara kadar getirenler utansın. Yazıklar olsun! Deniz Çoban hakem mi?

BARIŞ ŞİMŞEK İHRAÇ EDİLMELİYDİ

Şimdi sağ olsun bir kardeşimiz var Barış Şimşek. Neymiş Cüneyt Çakır’ın UEFA maçlarında yardımcısı. Ya kardeşim! Barış Şimşek’in hangi düzgün maçı var? Biriniz çıkın söyleyin ya. Deyin ki; ya Barış, yapma bu işi yazık günah. Sen Kasımpaşa Beşiktaş maçında kural hatası yaptın. Kural hatası yapan bir hakem bizim dönemimizde hemen ihraç edilir, bir daha hakemlik yaptırılmazdı. Ya şimdi bu durumda ben nasıl ‘’hakemlik iyi gidiyor’’ diyebilirim.

Özcan Oal'dan Cüneyt Çakır'a şok sözler!

Hilmi Ok uzun yıllar hakem ve hakem hocası olarak Türk futboluna hizmet verdi.

UİLENBERG’İN DÜDÜĞÜ ÖTÜYOR

Uilenberg nasıl olsa diyor ki; bu işin başı benim. Genç FIFA yapmak istiyoruz. Onun için bize teklif ettiğiniz adamlar 25 yaşında olmalı. Ulan!! 25 yaşındaki hakemler daha çocuk. İşte hepsini gördük sahada Deniz Ateş Bitnel de Alper Ulusoy da daha bir tane Fenerbahçe-Galatasaray derbisi yönetmemiş adamlar FIFA kokartı taşıyor. Olmaz böyle şey.! Bu düşünce %100 yanlış

GEZER SEN KAPICI MISIN?

Eski MHK; MHK değildi ki; Gördük görev verdikleri hakemleri. İşte geçen gün bunları itiraf eden adam “MHK’nın imamı diye adı geçen Bünyamin Gezer’’. Bir tv programında sana oradan mesaj çekiyor hakemin biri MHK’nın imamı diyor. Bu ne demek ya? Demek ki sen neler yapmışsın ki sana MHK’nın imamı diyorlar. Eee şimdi? Orada televizyonda itiraf etti kendisi. Bize Uilenberg geldi bunları söyledi. Biz de onun için yaptık. O zaman sen nesin? Sen kimsin? Kapıcı mısın? Çaycı mısın? Onun dediğini yapıyorsun.

KENDİLERİNİ KURTARIYORLAR

Burada devamlı bir derbi ustası çıktı. Cüneyt Çakır. Cüneyt Çakır’ı maçlara kendilerini kurtarmak için veriyorlar. Cüneyt Çakır dünya kupasında maç yönetti, Şampiyonlar Ligi’nde final yönetti al işte bundan iyi hakem mi olur? deyip veriyorlar Fenerbahçe-Galatasaray maçlarına. Maçta ne olursa olsun. Onlar çekiliyor kenara Cüneyt Çakır’la baş başa bırakıyorlar. Ha!!! Bu iş mi? İş mi? Şimdi ben diyorum ki 22 tane süper lig hakemi seçmişler. Bu 22 süper lig hakeminden hangisi olursa olsun torbadan çek ver derbi maça.

KALKAVAN DÜMDÜZ BİR HAKEM

Geçen senenin yıldızı dediler. Mete Kalkavan’a kupa finalini verdiler. Seyrettik. Mete Kalkavan nasıl bir hakem? Bu kadar sene hakemlik yapmış bir arkadaşımız. Nasıl bir hakem ya? Yok o da aynı dümdüz bir hakem. Şansı yaver gitmiştir olay olmamıştır. Ama o da iyi bir hakem değil. Ama FIFA Kokartı takıyor.. İşte olay bu. Türkiyede’ki sıkıntı bu.

HAKEM BU İŞ PARA İÇİN YAPMAMALI!

Hakemler bu işi para için yapmamalı. Ama şimdi sen eğer 3000 TL, 4000 TL maaşla bir müessesede çalışan hakeme her hafta maç verip de ayda 10 bin, 15 bin TL kazanmasını sağlıyorsan o zaman iş katakulliye girer. İşte bunları çok iyi düşünmek lazım.

HİLMİ OK'UN GÖZÜYLE KIRMIZI KARTI HAK EDENLER

Hilmi OK: Türkiye de Türk hakemliğinin yozlaşmasında sebep oldu.
Bülent YAVUZ: Çift kırmız kart... Hakemlik şahsiyetini, onurunu beş paralık ettiği için.
Ahmet GÜVENER: Yaptığı hizmetler için sarı. Arkasından kırmızı.
Bünyamin GEZER: Hakemliğinde yaptığı hataları göz önünde bulundurmayıp, hakemlere bir sürü laf söylediği ve hak yediği için 5 kırmızı kart. Yaptığı bir sürü rezaletler için.

SARI KART HAKEDENLER

Abdurrahman ARICI: Siyaseti Türk hakemliğinin içine sokan Türkiye Faal Futbol Hakemleri Derneği başkanına sarı kart.
Kuddusi MÜFTÜOĞLU: O da siyaseti Türk hakemliğinin içine sokmuştur. Bu yüzden bir sarı kart.
Erman TOROĞLU ve Ahmet ÇAKAR a da birer sarı kart gösterelim. Kendilerini yorumculuğa adayarak, Türk hakemliğine hizmet etmemelerinden dolayı.

ALKIŞI HAKEDENLER

Oğuz SARVAN: Dürüstlüğüne çok güvendiğim, çok büyük hizmetler verdi. Alkışlanacak adam.
Bedri DÖLKELEŞ: Teşkilatlanma işinde çok büyük hizmetler verdi. On numara beş yıldız.
Yusuf NAMOĞLU: Hakemlik başlangıcından bu güne kadar çok güvendiğim bir isim
Levent BIÇAKÇI: Türkiye Futbol Federasyonu başkanı olarak Türk hakemlerine en büyük faydayı sağlayan adam.
Kemal ULUSU: Türk hakemlerinin şahsiyetini on numara yapan adam. İlk Avrupa görevlilerini (UEFA; FIFA) Türkiye’ye getirip Akdeniz gemisinde Türk hakemlerini onore edip birleştiren Avrupa’ya kapıyı açtığı için.

Kaynak: Güneş

Etiket: Beşiktaş, Cüneyt Çakır, Özcan OalHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor