22 Ocak 2019, Salı


> Güncel > Çukur dizisi, İstanbul'un hangi semtinde çekiliyor?

Çukur dizisi, İstanbul'un hangi semtinde çekiliyor?

Efsane yapım Baba filminden sahneler içeren Çukur, dizisinin nerede çekildiği merak konusu oldu.


09 Nisan 2018 13:22

Çukur dizisi, İstanbul'un hangi semtinde çekiliyor?

Efsane yapım Baba filminden sahneler içeren Çukur, dizisinin nerede çekildiği merak konusu oldu.

Çukur dizisi, diziye adını da veren Beyoğlu'nun Çukur Mahallesi'nde geçiyor. Tarlabaşı Bulvarı'nda çekimleri gerçekleştirilen Çukur dizisinin bazı sahnelerinin çekimi ise Paris'te gerçekleştirildi.

Balat'ta da çekiliyor!

Çukur dizisinin bazı bölümleri de İstanbul'un Balat semtinde çekiliyor.

Çukur dizisi Baba filminden alıntı mı?

SHOW TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisi, 30 Ekim Pazartesi akşamı 2. bölümüyle ekranlara gelirken, dizideki birçok sahnenin efsane film Baba'daki sahneyle benzerlik göstermesi dikkat çekti.

Çukur dizisinin 2. bölümünde Yamaç Koçovalı, hastanede yatan babası İdris Koçovalı'yı ziyarete gider. Bu ziyaret sırasında korumaların hastanede olmadığını fark eder. Babasına suikast yapılacağını anlayan Yamaç,  babasının odasını değiştirir ve suikastçıyı etkisiz hale getirir.

Baba filminde de küçük oğul Michael Corleone, babası Don Vito Corleone'nin hayatını hastaneye ziyaretinde kurtarmıştı.

Çukur dizisinin konusu nedir?

İstanbul’un en belalı mahallelerinden biri olan Çukur Mahallesi’nin kontrolü Koçovalı ailesindedir. Ancak Koçovalı mahallesinin başı bir çete ile derttedir. Koçovalı mahallesi bu çete ile uğraşırken, yıllar önce yeni bir hayat kurmak üzere mahalleyi ve ailesini terk eden Yamaç, mahalleye geri döner. Ancak ne mahalle ne de Yamaç eskisi gibidir. Hayatının aşkı olduğuna inandığı Sena ile hayatını yeniden düzene koymaya çalışan Yamaç’ın hayatında şimdi yeni bir dönem başlamaktadır. Eski mahallesine yeni hayatı ile dönen Yamaç ve Sena çiftini Çukur Mahallesi’nde Koçovalı ailesi ile neler beklemektedir? Heyecan verici senaryosu ile izleyenleri ekrana kilitleyen Çukur dizisinin senaryosu Gökhan Horzum tarafından kaleme alınmaktadır.

Etiket: çukurHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın