20 Haziran 2018, Çarşamba


> Basketbol > Cedi: Olimpiyat her oyuncunun hayali

Cedi: Olimpiyat her oyuncunun hayali

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın genç oyuncusu Cedi Osman, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Elemeleri'ni geçerek Rio vizesini alabileceklerine inandığını ve olimpiyatlarda mücadele etmenin her oyuncunun hayali olduğunu söyledi.


17 Haziran 2016 19:15

Cedi: Olimpiyat her oyuncunun hayali

2016 Rio Olimpiyatları Elemeleri kapsamında hazırlıklarını İtalya'da sürdüren A Milli Takım oyuncularından Osman, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamasında, tek düşüncelerinin Rio vizesi almak olduğunu belirterek, "Rio yolunun kolay olmadığının bilincindeyiz. Hazırlanmak için fazla zamanımız da bulunmuyor. Final serisinin tamamlanmasının ardından hiç vakit kaybetmeden milli takıma geldik. Fiziksel olarak hazırlanmamız çok önemli olsa da bence daha da önemli olan mental hazırlığımız olacak. Oyuncuların hepsinin birbirini yakından tanıması bizler için avantaj. Ne kadar yetenekli ve potansiyelli bir ekip olduğumuzu da biliyoruz. O nedenle hiçbir sorun yaşamayacağız." ifadelerini kullandı.

Yunanistan ile Atina'da ve İstanbul’da oynayacakları iki hazırlık karşılaşmasının kendilerini değerlendirme açısından çok önemli olduğunun altını çizen Cedi Osman, "Son yıllarda Yunanistan ile hem seyircimiz önünde hem de Atina'da önemli sınavlar verdik. Şimdi de yine bizim için ciddi maçlar oynayacağız. Yunanistan çok iddialı bir ekip. Ayrıca yetenekli oyunculardan oluşan genç bir kadroya da sahipler. O nedenle oynayacağımız karşılaşmalar önemli bir sınav niteliğinde olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'de yapılacak 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın heyecan verici bir organizasyon olacağını kaydeden milli oyuncu, şunları kaydetti:

"Kendi evimizde böyle önemli bir turnuvayı oynayacak olmamız nedeniyle büyük bir heyecan duyuyorum. İnanıyorum ki takım olarak bu şampiyonanın favorisi olacağız. Çok iyi bir takım olmamızın yanı sıra seyircimizin de desteğiyle organizasyon olarak çok büyük işler başaracağımıza inanıyorum. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nda A Milli Takımı'nın ABD ile oynadığı final karşılaşmasını bilet bulamadığım için televizyondan izlemiştim. Her organizasyonda olduğu gibi 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda da hedefimiz kürsüye çıkmak."

Etiket: Basketbol, Anadolu Efes, Cedi OsmanHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor