25 Nisan 2018, Çarşamba


> Diğer Sporlar > CAS, Aslı Çakır Alptekin'in itirazını reddetti

CAS, Aslı Çakır Alptekin'in itirazını reddetti

Milli atlet Aslı Çakır Alptekin'in, 4 yıla indirilen cezasının temmuz ayında sona ermesi yönünde Uluslararası Spor tahkim Mehkemesi'ne (CAS) yaptığı itiraz reddedildi. Böylelikle Aslı Çakır Alptekin, Ocak 2017'te pistlere dönebilecek.


09 Temmuz 2016 15:29

CAS, Aslı Çakır Alptekin'in itirazını reddetti

2012 Londra Olimpiyatları'nda 1500 metrede altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'in biyolojik pasaportunda  anormal değerlere rastlanmıştı. Bunun sonucunda, milli atlete, 2004'ten sonra ikinci kez doping maddesi kullandığı gerekçesiyle 8 yıl men cezası verilmişti.

Aslı Çakır Alptekin, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) eski Başkanı Lamine Diack ile ilgili "rüşvet" iddialarını destekleyen bilgiler vererek cezasının 4 yıla inmesini sağlamıştı.

Rio'da yapılacak Olimpiyat Oyunları'na katılabilmek için CAS'a başvuran Alptekin, Ocak 2017'de sona erecek olan cezasının Temmuz 2016'ya çekilmesini talep etmişti. CAS da 10 Haziran-5 Temmuz arasında cezayı geçici olarak dondurarak sporcunun pistlere dönmesine izin vermişti. Bu dönemde bir kez 1500 metre yarışına katılan Alptekin,  Olimpiyat barajını geçememişti.

Ancak CAS son kararıyla Aslı Çakır Alptekin'in itirazını reddetti. Dünya Anti-Doping Ajansı da (WADA) CAS'ın kararını çok olumlu bulduğunu ifade etti.

Kaynak: NTV Spor

Etiket: Atletizm, Aslı Çakır AlptekinHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor