20 Haziran 2018, Çarşamba


> Rio 2016 > Canın sağolsun Mete Gazoz

Canın sağolsun Mete Gazoz

Rio Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil eden 17 yaşındaki milli okçumuz Mete Gazoz, Fransız rakibi 26 yaşındaki Pierre Plihon'u tie-break sonucu mağlup ederek son 16'ya kaldı. Ancak son 16'da rakibine mağlup olarak Rio'ya veda etti.Mete Gazoz kimdir?, Mete Gazoz kaç yaşında?, Mete Gazoz dünyada kaçıncı sırada?


08 Ağustos 2016 22:38

Canın sağolsun Mete Gazoz

Mete Gazoz kimdir?, Mete Gazoz kaç yaşında?, Mete Gazoz dünyada kaçıncı sırada?

Rio Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil eden 17 yaşındaki milli okçumuz Mete Gazoz, Fransız rakibi 26 yaşındaki Pierre Plihon'u tie-break sonucu mağlup ederek son 16'ya kaldı.

Son 16'da veda etti

Rio 2016'da mücadele eden 17 yaşındaki milli okçu Mete Gazoz, 26 yaşındaki Fransız Pierre Plihon'i mağlup ederek son 32 turuna çıkmıştı. Son 32'de Hollandalı sporcu Sjef van den Berg ile karşılaşan Mete, 7-3 mağlup olarak son 16'ya kalamadı.

Genç sporcu Mete, son 32'de dünya 5 numarası Van Den Berg'e 7-3 mağlup olarak elendi.

Arda Turan'dan paylaşım

Milli futbolcu Arda Turan'da Mete Gazoz'un mücadelesi sırasında Twitter adresinden, ''Mete Gazoz aslansın!'' mesajını paylaştı.

Mete Gazoz'un hikayesi

Milli sporcu olan Metin Gazoz'un oğlu olan Mete Gazoz henüz 6 yaşındayken okçuluk sporuna ilgi göstermeye başladı. 6-8 yaşlarında omuz kaslarını geliştirmek için yüzme kursuna gitti. Sonrasında koordinasyon için basketbol oynadı. Görme yetisini geliştirmek için 1 sene resim dersi aldı.  İki sene piyano dersi aldı. Bunun nedeni ise, piyano çalmanın; beynin genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olması, göz ve el koordinasyonunu iyileştirmesi.

Makine mühendisi olmak isteyen Mete Gazoz, 11 yaşındayken babasına, ''Rio'ya gideceğim. Sen de beni izleyeceksin. Merak etme baba'' diyerek Rio hayalini daha o yaşlarda ortaya koydu.

Dünyada 14. sırada olan Mete Gazoz, Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından gelecek vaat eden 5 okçu arasında gösteriliyor.

 

Kaynak: Fotospor

Etiket: Mete Gazoz kimdir?, Mete Gazoz kaç yaşında?, Mete Gazoz dünyada kaçıncı sırada?Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor