22 Mayıs 2018, Salı


> > Bu Güneş tutulmadı!

Bu Güneş tutulmadı!

Hep söylerim 4 sezondur hep Beşiktaş için Şenol Güneş ismini zikrettim durdum. Bu sene başında umarım bu güneş tutulmaz demiştim. Öyle de oldu. Hem öyle bir oldu ki, namağlup şampiyonluk ayrıcalığına, stadsız şampiyon apoleti de eklendi. Hoş son 3 maç ev sahibi olsa da, 3 yıldır kiracı olarak stad stad gezen takıma bu apolet yakışır.


Şenol Hoca artık ustalık dönemindeyken ve şampiyonluğu 2 kere kıl payı kaçırmışken, Beşiktaş yönetiminin de ustalık dönemine geçtiği bir dönemde bu aşı öyle bir tuttu ki, artık geleceğe daha fazla umut ile bakılabiliyor. Tabi ki, kibir ve rehavet havuzuna düşülmez, feda diye başlanıp geçen 3 yıl unutulmazsa, eminim ki geçen sene Şenol Hoca, 1 haftada kaybedilip, Galatasaray’a ikram edilen şampiyonluğu kaçırmazdı. Belki de böylesi daha iyi oldu. Ayaklar yere daha sağlam basacak ve bazı şeylerin değeri daha iyi anlaşılacak.

Devrim yapılmalı
Artık bir yapılanma ile devam edilmeli, bu takım ligde şampiyonluklara ambargo koyabilir. Çünkü transfer politikaları çok doğru, artık stad tamam takım düzlüğe çıkıyor. Önümüzdeki 3-4 yıl için planlamalar yapılmalı. Juventus’un üst üste 5. Şampiyonluğu geldi. Gerçekçi bir yapılanma ile hiç de zor değil. Değerini bulan her oyuncu gönderilmeli, ve alternatif listesi hazır olmalı. Velev ki, bu takım şampiyon olamadı seneye Şenol Hoca yine kalmalı. Özellikle başarılı transfer politikası Türk futbolunda bir çok şeyi tamamen değiştirebilir. Fenerbahçe transfer döneminin en çok konuşulan takımı idi. Fakat büyük hayal kırıklığı yaşandı. Bunu daha önce Beşiktaş da yaşamıştı. Mühim olan paralar saçmak değil. Paraları düzgün kullanmak, kulübü daha verimli yönetmek. Şampiyonlar ligi için gerekli takviyeler iyi analiz edilmeli. Çünkü Uefa gibi olmayacak, büyük paraların döneceği bir yer. Bir tur ilerisi bile büyük bir gelir.

Kime ne demeli ki?
Hatalar da oldu. Performans düşüklükleri de oldu. Ama kime ne demeli diye düşünüyorum. Gerçekten herkes ayrı bir emek verdi. Ne desem haksızlık olur diye düşünüyorum. İkinci yarı Sosa, Quaresma ayrı bir şahaneydi. Sezon başından ilk yarının ortasına Oğuzhan bir başkaydı. Gomezden bahsetmeye gerek var mı? Başka oyunculardan bahsedemezsem onlara ayıp olacak. O yüzden herkes elinden geleni yaptı. Hatalar üstüne hatalar yapan Alexis de dahil, neredeyse hiç forma şansı bulamayan Veli, Tolga, Mustafa Pektemek de, herkes işte ya elinden geleni yaptı. Kimi ne söylesem haksızlık olacak. Bunları performans anlamında demiyorum. Özveri anlamında diyorum. Bu inançlı duruşu 100. Yılda görmüştüm.

Bu güneş ne balçıkla sıvandı. Ne battı. Ne de tutuldu. 2015-2016 şampiyonu Beşiktaş. Nice yeni zaferlere…Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor