21 Haziran 2018, Perşembe


> Basketbol > Blatt neden DAÇKA'yı seçti?

Blatt neden DAÇKA'yı seçti?

Darüşşafaka Doğuş’un yeni başantrenörü David Blatt, kulübün resmi sitesine Darüşşafaka Doğuş ile ilgili izlenimlerini anlattığı bir röportaj verdi ve kimyager lakabının hikayesini anlattı.


22 Haziran 2016 11:24

Blatt neden DAÇKA'yı seçti?

-Darüşşafaka Doğuş ailesine hoş geldiniz David. İlk izlenimleriniz nasıl?

İlk önce şunu söylemeliyim ki bu kulübe ve projeye dahil olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Bütün hayatım boyunca, yeni iddialar peşinde oldum. Aynı zamanda süreklilik ve sürdürebilirlikle beraber vizyon ve başarma hırsı bulunan yerleri seçtim. Darüşşafaka Doğuş’ta karşımda yeni bir yapı kurmayı amaçlayan kişiler, önemli bir basketbol kulübü ve önemli bir spor kültürüyle buldum karşımda. Bu beni buraya çeken faktör oldu. Burada başarılı ve özel bir basketbol programı kurmak için çok iyi fırsatlarımız olduğunu düşünüyorum. Bu sebeplerle buraya geldim.

-Avrupa’ya dönüş kararı almanızda Türkiye’nin nasıl bir etkisi oldu?

Daha önce harika kişilerle tanıştığım ve dostluklar kurduğum Türkiye’ye dönmekten mutluyum. Sporu daima dünyanın her köşesinden insanları ve kültürleri birleştiren en iyi köprü gibi gördüm. Doğuş Grubu’nun bir parçası olmak ve bünyesinde aile, işbirliği ve mükemmellik gibi değerleri barındıran uluslararası vizyonuna katkıda bulunmak benim için bir onur. Avrupa’daki en iyilerinden biri olan Türkiye Ligi’ne dönmekten de mutluyum. Aynı zamanda en yüksek basketbol kalitesi ve seyir deneyimiyle dünyanın her köşesinden seyircileri cezbedecek Euroleague’de de oynayacağız.

-Basketbol dünyasında size “kimyager” diyorlar. Bunun kökenini öğrenebilir miyiz?

Bu eski bir lakap. Sanırım dünyanın çok farklı yerlerinde çok farklı kültürlerinde çalışmış olmamla alakalı. Bütün bir farklı parçaları bir araya getirip kazanan bir formül oluşturmayı bugüne kadar şanslı bir şekilde başarabildim. Benim koç olarak da insanoğlu olarak da felsefem bu: Takım sporlarında dinamik çok özel ve değerli bir şey. Parçaları ve kişileri bir araya getirmek bütünü tek tek parçalardan daha iyi yapacak bir yol bulmaktır. Kariyerim de hep bu yönde gitti. Kuracağımız teknik ekip ve kadromuzda bulunan ve buraya ekleyeceğimiz oyuncularla aynısını burada yapmayı umut ediyorum.

-Daçka’da gelecek için nasıl hedefleriniz var?

Geçen sezonki son derece olumlu tablonun üzerine inşaya devam edeceğiz. Gelecek sezon tüm zamanların en zorlu ve en heyecanlı Euroleague’i oynanacak. İlerleyen yıllarda da iddialı ve dinamik bir takım haline gelmek istiyoruz. Aynı zamanda en yüksek kaliteye sahip bir takım olarak kültürümüzü ve itibarımızı oluşturmayı amaçlıyoruz.

Etiket: Basketbol, Blatt, DaçkaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor