25 Haziran 2018, Pazartesi


> Milli Takım > Bizi yakan Conte'nin geçmişi temiz mi sanıyorsunuz!

Bizi yakan Conte'nin geçmişi temiz mi sanıyorsunuz!

Türkiye şike yüzünden 10 ay ceza alan Antonio Conte'nin İtalya'yı İrlanda karşısında yedek kadro ile sürmesi yüzünden Euro 2016'ya veda etti...


23 Haziran 2016 00:13

Bizi yakan Conte'nin geçmişi temiz mi sanıyorsunuz!

Türkiye şike yüzünden 10 ay ceza alan Antonio Conte'nin İtalya'yı İrlanda karşısında yedek kadro ile sürmesi yüzünden Euro 2016'ya veda etti...

En son Mart ayında onanan hazırlık maçında Almanya'dan gol yiyen İtalya o karşılaşmadan sonra oynadığı 4 maçta da kalesinde gol görmemişti. Fakat İtalya Çarşamba akşamı tarihi boyunca 13 maç oynadığı 8'ini kazanıp 3'ünde berabere kaldığı ve sadece 2 kez yenildiği İrlanda'ya yenilerek Türkiye'nin Euro 2016 hayallerini bitirdi.

İtalyanlar, tarihleri boyunca 20 gol atıp sadece 9 gol yediği İrlanda'ya 1-0 yenilirken, Gök Mavilerin teknik direktörü Antonio Conte'nin ideal 11'den sadece Bonucci'ye şans vererek İrlanda karşısına çıkması "eyvah" dedirtmişti.

Şike suçlamasıyla 10 ay sahalardan uzak kalmıştı

Daha hakem son düdüğü çalmadan İrlanda Milli Takımı'nın hocası Martin O'Neil'in elini sıkmaya koşan İtalya Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Antonio Conte, 2011 yılında Siena'yı çalıştırdığı dönemde şikeye karıştığı için Cremona Adliyesi'nde yargılanmıştı. Savcı Roberto Di Martino, Conre için 6 ay tecilli hapis ve 8 bin Euro para cezasına çarptırılmasını talep etmişti. Ancak Conte, "delil eksikliği" sayesinde beraat etmişti.

Conte, 29 Mayıs 2011 tarihinde deplasmanda AlbonoLeffe ile oynadıkları ve 1-0 kazandıkları müsabakada yapılan şike faaliyetlerine göz yummakla suçlanmıştı.

46 yaşındaki teknik direktör, söz konusu maçtan dolayı Juventus'u çalıştırdığı dönemde 10 ay sahalardan men cezası almış, ancak bu daha sonra 4 aya indirilmişti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: conte, türkiye gruptan çıktı mı?, şike, italyaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor