20 Şubat 2019, Çarşamba


> Beşiktaş > Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in yerine dört formül!

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in yerine dört formül!

Beşiktaş'ta A Milli Takımı'nın başına geçmesi an meselesi olan Şenol Güneş'in yerine dört alternatif üzerinde duruluyor.


12 Şubat 2019 07:35

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in yerine dört formül!

Şenol Güneş sezon sonunda ayrılacak… milli takımın başına geçecek. Neredeyse kesinleşti. Güneş’in yerine en ciddi aday şimdilik Guti. Ama yönetim içinde de İspanyol teknik adama muhalefet var.

O grup Güneş’in istifa edeceği iddialarının arttığı Aralık ayında birkaç yabancı teknik direktörle görüşmüş, hatta bu teknik adamlarla ilgili tüm detayları Başkan Fikret Orman’a kadar ulaştırmıştı.

''Guti olmazsa tecrübeli bir isim olsun'' diyen bu isimlerin üzerinde durduğu isim Mark Hughes’di. ''Yeni Milne’imiz olur'' dedikleri Hughes’u o dönemde Orman, ''Türkiye’de yabancı teknik direktör olmuyor'' diyerek geçiştirmiş, Şenol Güneş’le devam kararı almıştı.

Güneş’in ayrılmasının neredeyse kesinleştiği ortamda aynı isimler Hughes ismini bir kez daha Orman’ın önüne getirdi. En azından bir ön bağlantı kurulması konusunda talepte bulundular.

BAŞKAN’IN KAFASINDAKİ YERLİ İSİM SERGEN YALÇIN İDDİASI

Mark Hughes ismini o dönemde ''Türkiye’de yabancı teknik direktör olmuyor’' diyerek veto eden Fikret Orman’ın kafasında Şenol Güneş’in yerine Türk bir ismi belirlediği konuşuluyor. Pek çok kişi bu ismin Sergen Yalçın olduğu konusunda hem fikir. Sergen’in olamayacağını iddia edenlerse, “Başkan, hiç bir takımda bir sezon çalışamayan Sergen’le riske girmez” görüşünde. Hali hazırda Alanyaspor’u çalıştıran Sergen ise Göztepe maçından sonra, “Beşiktaş’tan teklif almadım” sözlerini kullandı. 

GÜNÜN BOMBA İDDİASI İSE MIRCEA LUCESCU

Son birkaç gündür konuşulan dedikodu ise Fikret Orman’ın yakın ilişkisi olan Mircea Lucescu’yu yeniden Beşiktaş’ın başına getirmek istediği…hatta son yaptığı açıklamada “saygı duyduğumuz bir hoca” dediği Rumen teknik adamla bir ön görüşme bile yapıldı. İddialara göre Lucescu, Orman’a oğluyla beraber gelmeyi önerdiği 1 veya 2 yıl çalıştıktan sonra takımı oğlu Razvan’a bırakmayı teklif ettiği bile gündeme getirildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: şenol güneş, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın