27 Mayıs 2018, Pazar


> Beşiktaş > Beşiktaş'ta Gomez'i ikna edecek hedef!

Beşiktaş'ta Gomez'i ikna edecek hedef!

Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman, şampiyonluk kutlamalarından sonra kolları sıvadı.


21 Mayıs 2016 08:50

Beşiktaş'ta Gomez'i ikna edecek hedef!

Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman, şampiyonluk kutlamalarından sonra kolları sıvadı. Hiç vakit kaybetmeden Mario Gomez'le bir görüşme yaptı. Alman oyuncunun Euro 2016'ya gitmeden önce yapacağı kısa süreli tatile kafasının rahat gitmesini isteyen Başkan Orman, Gomez'e Beşiktaş'ın 3 yıllık UEFA Kupası şampiyonluğu projesinden bahsetti. Bu sezon Şampiyonlar Liginde oynayacak takımın en önemli parçasının kendisi olduğunu aktardı.

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ne figuran olarak değil devleri yıkıp geçen bir takım olarak gireceklerini, kendisinin de bu takımın parçası olmaya devam etmesini istediğini anlattı. Orman, Gomez'le kesinlikle para konusuna girmedi. Gelecek hafta sonuna kadar düşünmesini ve kararını vermesini istedi.

Gomez'in menajeri İstanbul'a gelecek

Orman'ın Gomez'le yaptığı bu görüşmeden sonra menajeri Ulli Ferber'i İstanbul'a davet etmesi ise Beşiktaş yönetimi tarafından olumlu olarak karşılandı. Ferber'in hafta sonu Flornsa'da olacağı ve Fiorentinalı yöneticilerle bir dizi görüşme yaptıktan sonra Salı veya Çarşamba günü İstanbul'da olacağı bildirildi. Ferber'in İstanbul'a Doğan Ercan'la birlikte geleceği önce Başkan Fikret Orman ardınan da Ahmet Nur Çebi ile bir araya gelerek son noktanın konacağı bildirildi. Orman'ın Ferber'e projelerden bahsedeceği, Çebi'nin ise para konusunu halledeceği gelen bilgiler arasında. En geç Perşembe veya Cuma günü Ferber'den net sonucun alınmasından sonra Erdal Torunoğulları'nın İtalya'ya giderek Fiorentinalı yöneticileri ikna etme çalışmalarına başlayacağı da gelen bilgiler arasında.

Torunoğulları, Fiorentina'yı ikna edeceğinden emin

Geçen sezon 9 milyon Euro isterken "bin Euro'luk satın alma" maddesi ile Mario Gomez'i İstanbul'a getiren Torunoğulları ise kendisine oldukça güveniyor. Çünkü Gomez'in Fiorentina'ya dönmesi İtalyanların hiç işine gelmiyor.Gomez'in Fiorentina'ya maliyeti, imaj hakkı, vergiler ve kendisine ödenen net ücrette dahil edildiği zaman 11 milyon Euro'yu buluyor. Bu rakam iki sezonu sakat geçirmiş bir Gomez için Fiorentina tarafından ödenmek istenmiyor. Aynı şekilde Gomez'in Fiorentina tarafından satılması demek Beşiktaş'ın kasasına yüzde 35 girmesi demek. Fiorentina'nın istediği rakam ise 20 milyon Euro. Fakat yaşı nedeniyle bu rakamı teklif eden takım yok. Torunoğulları'nın Fiorentina'yı ikinci bir kiralama opsiyonu ile ikna edip sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Gomez'i de gelecek sezon bonservisi ile kendilerine bağlamak amacında.

Kaynak: Fotospor

Etiket: mario gomez, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor