15 Kasım 2018, Perşembe


> Futbol > Beşiktaş'ta Divan Kurulu Seçimi iptal

Beşiktaş'ta Divan Kurulu Seçimi iptal

Geçen mayıs ayında yapılan ve Yalçın Karadeniz’in yeniden başkan seçildiği Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanlık seçimi mahkeme tarafından iptal edildi.


01 Ekim 2016 12:26

Beşiktaş'ta Divan Kurulu Seçimi iptal

Divan yönetimine aday olan Ali Rıza Dizdar’ın; kongrenin mayıs ayında değil, temmuzda yapılması gerektiği yönünde yönetim kurulu aleyhine açtığı dava mahkeme tarafından kabul edildi. Mahkeme başkanı da Dizdar’ın açtığı davayı sonuca bağladı ve seçimi iptal etti. Beşiktaş Kulübü avukatı da kendileri aleyhine açılan davada Dizdar’ın haklı olduğunu belirtti. Resmi tebligatı kulübe ulaşır ulaşmaz divan yönetimi 1 ay içinde yeni seçimli kongreyi yapacak.

NASIR: YÖNETiM, KARADENiZ'İ İSTEMİYOR

Divan başkanlık seçiminde kongre başkanı olan Şeref Nasır, bu kararın Beşiktaş tarihinde bir ilk olduğunu belirtti. Nasır, “Tüzüğe göre ‘Mayıs ayı başlarında yapılan seçim kongresinin sonrası her 3 yılda bir günün koşulları dikkate alınarak yönetim kurulu tarafından belirlenecek bir gün seçimli genel kurul yapılır’ maddesine göre divan, kongre yapmıştır. Yapılanların hepsi normaldir. Yönetim kurulu seçiminden sonra divan başkanlık seçiminin tarihini divan belirler maddesi var. Ancak sayın Ali Rıza Dizdar kongrenin 1.,4.,7. aylarda olması gerektiğini söylüyor. Tüzükte bu tarihler normal toplantıyı gösterir. Yalçın Karadeniz ile aralarının iyi olmadığı için yönetim de Dizdar’a destek oldu” diye konuştu.

KEÇECİ: HAK YERİNİ BULDU

Divan üyesi Atıf Keçeci, mahkemenin divan başkanlık seçimini iptal etmesinin doğru olduğunu söyledi. Keçeci, “Beşiktaş’ta idari mekanizmanın işleyişi yasalara bağlı tüzük çerçevesinde yapılır. Yapılan seçim tarihi tüzüğümüze aykırı idi. Baskı bir seçim olarak görüldü. Dava konusu olacağı o zaman söylenmişti ve oldu şimdi mahkeme iptal kararı verdi. Hukuk rayına girdi ama benim anlamadığım bir hukukçu olan başkan Yalçın Karadeniz’in hukuku tanımayan tavrı oldu” dedi.

Kaynak: HaberTurk

Etiket: BeşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor