25 Haziran 2018, Pazartesi


> Futbol > Beşiktaş'ın transfer raporu! 11 ülke 45 bin kilometre 7 transfer...

Beşiktaş'ın transfer raporu! 11 ülke 45 bin kilometre 7 transfer...

Beşiktaş yöneticileri, yeni transferler için Ukrayna’dan Brezilya’ya kadar toplam 11 ülkeye giderek 45 bin kilometre uçtular. Bu uzun ve yorucu seyahatlerin sonunda Türkiye dışından 7transfer gerçekleştirildi.


02 Eylül 2016 10:23

Beşiktaş'ın transfer raporu! 11 ülke 45 bin kilometre 7 transfer...

Son şampiyon Beşiktaş, transfer sezonunu da hareketli geçirdi. Siyah beyazlılar yaz döneminde Caner Erkin, Gökhan Gönül, Aboubakar, Talisca, Adriano, Gökhan İnler, Atınç, Fabricio ve Utku’yu renklerini bağladı. Tüm bu transferleri yaparken de baş döndürücü bir seyahat trafiği içine girildi. Beşiktaş yönetimi, kongreden sonra önce transfer yönetiminde değişikliğe gitti. Transfer Komitesi’nin başına Umut Güner getirildi.

Başkan Fikret Orman da her zaman olduğu gibi yine son sözü söyleyen isim olmaya devam etti.

GÖNÜL'Ü İKNA ETMEK KOLAY OLMADI

Teknik heyet tarafından hazırlanan transfer raporu doğrultusunda çalışmalara başlayan Umut Güner, yaklaşık 3 ayda tam 11 ülkeye gidip, 40 bin kilometre yol kat etti. Güner, “Çünkü transferde alternatifler çoktu. Ukrayna, Brezilya, Arjantin, Portekiz, İspanya, Norveç, Rusya, Avusturya, Almanya, İngiltere ve Fransa’ya gittik. Başkan ile birlikte çok yoğun çalıştık. Gökhan Gönül’ü ikna etmek kolay olmadı. Caner’de de çabaladık. Talisca için Avrupa’nın önemli kulüpleri devredeydi. Adriano’yu Barcelona’dan koparmak da kolay değildi” dedi.

ABOUBAKAR, DEMBA BA'DAN AKTİF

Kadrolarını iyi isimlerle takviye ettiklerini söyleyen Umut Güner, özellikle geçmişte sıkıntı çekilen kanatlarda artık Türkiye’nin en iyi seçeneklerine sahip olduklarını söyledi. Yeni golcü Vincet Aboubakar’ı da değerlendiren Güner, çok önemli bir yetenek. Onu almak için çok uğraştık. Bence Demba Ba’dan daha aktif bir futbolcu. Bunu taraftarlarımız da yakın zamanda görecekler” dedi. Güner, stoper transferi yapılmadığı eleştirilerini de yanıtlayarak, “Rhodolfo iyileşti ve Konya’da çok iyi oynadı. Atınç da iyi bir alternatif. Sorun yaşamayız” dedi.

Kaynak: HürriyetEn Son Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Haberleri


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor