13 Kasım 2018, Salı


> Beşiktaş > Beşiktaş'ın hedefi 2 katı gelir

Beşiktaş'ın hedefi 2 katı gelir

Beşiktaş yönetimi bu sezonki gelir hedefini 700 milyon TL olarak belirledi...


15 Ekim 2016 00:07

Beşiktaş'ın hedefi 2 katı gelir

Geçen sezon 323.4 milyon TL gelir elde eden Beşiktaş yönetimi gelirlerini iki katından fazlasına katlamak için hesaplarını çoktan yaptı.

Şampiyonlar Ligi'nde en kötü 3'üncü olup, UEFA Avrupa Ligi'nden yoluna devam etme hedefi koyan siyah-beyazlılar bu sayede geçen sezon 39.5 milyon TL olan Avrupa Kupaları gelirini, 160 milyon TL'ye çıkarmanın hesaplarını yapıyor.
Geçen sezon kazanılan şampiyonluk sonrasında bu sezonu da şampiyon tamamlanması hedefi ile yola çıkan siyah-beyazlılar bu sayede 98.5 milyon TL olan geliri 130 milyon TL'ye çıkarma hesabı yaptı.

Beşiktaş'ın bir başka hesabı ise sponsorluk, reklam, isim hakkı, ürün satışı, ve Spor Toto hakkedişleri ile gelirini 210 milyon TL'nin üzerine çıkarma üzerine... Beşiktaş bu kalemlerden geçen sezon sadece 138.3 milyon TL'lik gelir elde etmişti.
Yeni açılan Vodafone Arena'da maçlarını ful oynayan Beşiktaş ayrıca geçen sezon 46.9 milyon TL olan maç günü gelirlerini ise 2.5 katına çıkarmanın hesapları içinde... Şampiyonlar Ligi ve ligde oynanacak dolu maçlarla siyah-beyazlıların gelir hedefi en az 100 milyon TL.

Kaynak: Fotospor

Etiket: BeşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor