25 Mayıs 2018, Cuma


> Fenerbahçe > Beşiktaş'ın doktorları Fenerbahçe'yi van Persie için uyardı

Beşiktaş'ın doktorları Fenerbahçe'yi van Persie için uyardı

Sağ ayak bileğindeki "talus" kemiğinden sakat olan Robin van Persie ile ilgili sürpriz bir gerçek daha ortaya çıktı.


27 Eylül 2016 00:05

Beşiktaş'ın doktorları Fenerbahçe'yi van Persie için uyardı

Fenerbahçe sezon başında Robin van Persie'yi elden çıkarmak için yakaladığı şansları elinin tersiyle itmişti... çünkü Hollandalı oyuncu sıkıntının Vitor Pereira'da olduğunu ve Portekizli teknik adamın kendisi ve takımı hazırlayamadığını iddia etmişti. van Persie'nin bu iddiaları üzerine yönetim takımı efor testlerine sokarken, Hollandalı oyuncunun iddialarında haklı olduğu kararına varmıştı. Stoke City'den gelen teklifi reddetmişti. Fakat geçen süreçte Dick Advocaat'la da formunu yakalayamayan van Persie'nin sakatlığının takımdan ayrılmasına engel olduğu iddiası gündeme geldi.

Çin'e gitmek için gereken testleri geçemedi

Talus kemiğinde kıkırdak sakatlığı bulunan van Persie, Çin'den aldığı teklifi değerlendirmek için sağlık testine sokuldu. Fakat geçemedi. Ersan Gülüm'ün formasını giydiği Hebei, van Persie için Fenerbahçe'ye 12 milyon Euro bonservis bedeli van Persie'ye de yıllık 11 milyon Euro'dan 3 yıllık teklif yaptı. Hebei'nin yeni teknik direktörü Pellegrini'nin özel isteğiyle van Persie'ye yapılan teklif sonrasında Hollandalı oyuncu önce İstanbul'da sonra da Londra sağlık kontrolüne sokuldu. Sağlık testlerinin sonuçları Pekin'de bulunan Çin Spor Sağlık Yüksek Konseyi'ne gönderildi. Çin'e transfer olacak tüm yabancı sporcular için bu kurumdan "onay" çıkması gerekiyor. Sakatlıklar dışında sporcuların yağ kütle oranından, mental sağlığına kadar pek çok özelliğe dikkat ediyor. Bu kurumun olumsuz cevap vermesine rağmen Hebei, van Persie'yi transfer edebilir. Fakat sorumluluk tamamen kulüpte kalır.

Beşiktaş'ın doktorları Fenerbahçe'yi van Persie için uyardı

Sağ ayak bileğindeki "talus" kemiğinden sakat olan Robin van Persie ile ilgili sürpriz bir gerçek daha ortaya çıktı. Beşiktaş, İstanbul'a getirmeden önce van Persie'yi Londra'da sağlık kontrolüne soktu. Burada Hollandalı oyuncunun "talus"unda sorun olduğu ve bu durumun performansını etkileyeceği rapor şeklinde iletildi. Bunun üzerine siyah-beyazlı yönetim van Persie'yi bir kez de İsviçre'nin Zürih kentinde sağlık kontorlüne sokmak istedi. Bu isteğe Hollandalı yıldızdan olumsuz cevap gelince transfer yattı. Fenerbahçe'nin van Persie'yi transfer etmek istediği süreçte Beşiktaş'ın sağlık ekibi Fenerbahçe'nin sağlık ekibini uyardı. Fakat transfer konusunda açıklama noktasına gelindiği için sarı-lacivertli yönetim taraftardan tepki alacağını düşünerek geri adım atamadı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: van persie, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor