22 Nisan 2018, Pazar


> Beşiktaş > Beşiktaş sezon başındaki teklifi kabul etmediği için pişman

Beşiktaş sezon başındaki teklifi kabul etmediği için pişman

Siyah-beyazlı yönetim de Fiorentina'nın sezon başında, "bonservisi ile birlikte verelim" teklifini Gomez'in 4 yıllık sözleşme istemesi yüzünden "risk" gördiğü için kabul etmemişti.


13 Mayıs 2016 00:19

Beşiktaş sezon başındaki teklifi kabul etmediği için pişman

İlk yılın sonunda iki tarafın da onaylaması durumunda sözleşmenin uzatılması maddesi sözleşmeye konmuştu. İtalyanlar Gomez'den o kadar umudu kesmişti ki, "bin euro'ya bonservisi Beşiktaş'a geçer" maddesini sözleşmeye yazmayı bile kabul etmişti.

PRIESS: YILDIRAY BAŞTÜRK PARLAMASINI SAĞLADI

Peki Alman golcünün kariyerinde önemli yeri olan şehirlerde onu yakından tanıyan gazeteciler Alman golcü için ne dediler!

Gomez'in kariyerine başladığı ve şampiyonluk gördüğü Stuttgart takımını yakından takip eden Stuttgart Nachrichetn gazetesinden Dirk Priess: Burada yetişti. Bu şehrin oyuncusu. Daha 23 yaşında kendisine "Bay Güvenilir" ismi takıldı. Çünkü ceza sahası içinde kendisine verilen her topu gol yapıyordu. O dönemde en önemli partneri ise sizin yıldızınız Yıldıray Baştürk'tü. Attığı paslarla Gomez'i yıldız yaptı. 2009'da 30-35 milyon euro'ya satıldığında bazıları büyük bir rakam olduğunu düşünmüş, bazıları ise çok ucuza gittiğine inanmıştı.

KOCH: SAKAT OLMADIĞINDA DÜNYANIN EN İYİ GOLCÜLERİNDEN

Kariyerinin zirvesine çıktığı Bayern'i yakından takip eden Münih Abend Zeitung'tan Maximilian Koch: Bundesliga tarihinin en büyük rakamına Bayern'e geldi. İlk döneminde çok başarılı olamadı. 30 maçta sadece 10 gol atabilmişti. Stuttgart'ı özlediği iddia edilmişti ama doğduğu yer Riedlingnen Stuttgart ile Münih'in arasındaydı. İkinci sezonunda 28 bir sonraki sezonda ise 26 gol atınca kendini kanıtladı. Son sezonuna ise"topuğundan sakatlıkla" başlayınca ancak 21 maçta forma giyebildi ve 11 gol attı. Bayern de Fiorentina'dan gelen teklifi hemen kabul etti. Fiorentina'da sakatklıkları devam edince umudu kesmiştik ama gördük ki, sakat olmadığı zaman doğru teknik adamlar dünyanın en iyi golcülerinden.

GALLI: FIORENTINA'NIN GOMEZ'İ BEŞİKTAŞ'A VERMESİ İYİ İŞTİ

Fiorentina'yı yakından takip eden La Nazione gazetesinden Riccardo Galli: Aslında hiç de fena başlamamıştı Fiorentina kariyerine ama ikinci haftada diz eklemlerinden sakat olduğu açıklandı. O sakatlığın düzelmesini beklerne inlamasyon olduğu daha sonra da dizinden operasyon geçirdiği açıklandı. Bir ara düzeldi 5-6 maç sonradan oyuna girdi ama yine dizinden aynı dizinden sakatlandı.

İkinci sezonda daha 3'üncü haftada adelesi atınca umudumuzu kestik. Ama Fiorentina ona güvendi kaptanlık bandını bile verdi. Ama "her oyuncu her takımda olmaz" sözünü Gomez'le yaşadık. Beşiktaş'a gitti ve herkes peşinde koşuyor. Çünkü bize göre Fiorentina sezon başında Gomez'i Beşiktaş'a göndererek büyük bir mali yükten kurtulmuştu. Çok iyi yapmıştı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Beşiktaş, Mario GomezHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor