23 Haziran 2018, Cumartesi


> Beşiktaş > 'Beşiktaş, Galatasaray'dan daha güçlü'

'Beşiktaş, Galatasaray'dan daha güçlü'

Beşiktaş, derbide nasıl oynamalı? İbrahim Toraman anlattı…


24 Eylül 2016 12:56

'Beşiktaş, Galatasaray'dan daha güçlü'

Beşiktaş bana göre maçın favorisi... Sahasında taraftarının önünde ilk kez bir derbiye çıkacak. Taraftarının da müthiş desteğiyle G.Saray’ı baskı altına alacağını düşünüyorum. Beşiktaş, G.Saray’a kıyasla daha güçlü, daha oturmuş bir takım. Ayrıca fiziksel olarak da daha güçlü. Takım bütünlüğü açısından da Beşiktaş’ı daha önde görüyorum.

İKİ takım bu sezon Süper Kupa’da karşılaştı. Riekerink basın toplantısında hem F.Bahçe’yi hem de Beşiktaş’ı yendiklerini söyledi fakat bu maç diğerlerinden çok farklı olacak. İlk kez böyle bir statta ve taraftarın önünde oynanacak.

ÇOK SİLAHI VAR

Beşiktaş'ın skoru değiştirebilecek çok yetenekli, önemli silahları var. Orta sahada daha kreatif oyunculara sahip Beşiktaş.

G.Saray’ın beklerinin zaaflarını değerlendirebilirler. Beşiktaş’ın bir sinerjisi var, bu maçta takım bütünlüğünü, takım oyununu sahaya yansıtması lazım. Eğer bu gerçekleşirse ileri uçtaki oyuncuların ön plana çıkacağını düşünüyorum.

Geçen sene ve bu sezon Beşiktaş en çok defans ve orta saha arasında rakipleri topla buluşturduğunda sorun yaşıyor. Rakipler orta sahayı çabuk geçtiğinde Beşiktaş’ı zorluyor. Derbide buna  izin vermemeleri gerek.

Kaynak: Vatan

Etiket: Beşiktaş, İbrahim ToromanHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor