20 Ocak 2019, Pazar


> Beşiktaş > Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmıyor!

Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmıyor!

Beşiktaş, tatil edilen Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş karşılaşmasına çıkmayacağını açıkladı.


26 Nisan 2018 19:14

Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmıyor!

Beşiktaş Kulübü, tatil edilen Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş karşılaşmasına çıkmama kararı aldı.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Fenerbahçe ile Beşiktaş karşı karşıya gelmişti ve çıkan olaylardan dolayı mücadele tatil edilmişti.

Beşiktaş'ın bugün olağanüstü yaptığı toplantı sonrası tarihi bir karar çıktı. Siyah-beyazlılar, tatil edilen Fenerbahçe maçına çıkmayacak. Kulübün resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play’ (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.

Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz.
Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur.
115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız.

Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir."

İşte Beşiktaş'ı bekleyen cezalar

İSTANBUL (İHA) - Tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş Ziraat Kupası yarı final rövanş maçına çıkmama kararı alan siyah-beyazlı kulübe ağır cezalar bekliyor.

Tatil edilen Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi sonrası Futbol Federasyonu'nun (TFF), maçın kaldığı yerden oynanması karar vermesinin ardından Beşiktaş Kulübü, bugün olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi ve mücadeleye çıkmama kararı aldı. Bu kararın ardından Fenerbahçe direkt finale yükselecek, Beşiktaş'a ise ağır yaptırımlar uygulanacak.
Siyah-beyazlı kulübe beklenen yaptırımlar şöyle:

Kupa maçına çıkılmadığı takdirde Fenerbahçe karşılaşmadan hükmen galibiyetle ayrılır.

Beşiktaş gelecek sezon Türkiye Kupasına katılamaz.

Türkiye Kupasından bu sezon elde edilen gelirler geri ödenir.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın