17 Ekim 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > ''Beşiktaş derbisinin Fenerbahçe-Galatasaray derbisiyle kıyası olmaz''

''Beşiktaş derbisinin Fenerbahçe-Galatasaray derbisiyle kıyası olmaz''

Fenerbahçeli futbolcular Soldado, Hasan Ali Kaldırım ve Josef de Souza, Galatasaray derbisi öncesinde açıklamalarda bulundular.


19 Ekim 2017 15:52

''Beşiktaş derbisinin Fenerbahçe-Galatasaray derbisiyle kıyası olmaz''

Fenerbahçeli futbolcular Soldado, Hasan Ali Kaldırım ve Josef de Souza, Galatasaray derbisi öncesinde açıklamalarda bulundular.

Soldado :

Tüm oyuncular olarak maçın öneminin farkındayız. Sezon başında bu maçı ne zaman oynayacağız diye bakarsınız. Alacağımız 3 puan 3 puandan daha fazla. Deplasmanda oynayacağımız gerçeği var. 3 puanla taraftarlarımızı mutlu etmek ve galibiyet serisini yakalamak istiyoruz. Yukarıya doğru çıkmak ve Galatasaray’a daha da yaklaşmak istiyoruz. Final gibi bir maça çıkacağız. Takım olarak bakış açımız böyle. Farkı indirmek istiyoruz. Galatasaray’ın da zorlu maçları var. Galatasaray’ı yenerek dönmek istiyoruz. Kendimize inanıyoruz. Oradan galibiyetle dönebileceğimize ve galibiyet serisi başlatacağımıza kesinlikle inanıyoruz.

Hasan Ali :

Sezon başında aramıza çok sayıda katılan arkadaşlarımız oldu. Ülke futboluna alışmaları zaman oldu. Sezon başında bireysel hatalar yaptık. Puan farkı biraz açıldı. Bu fark tabii ki önemli. Galatasaray maçı puan farkından sonra daha da önem kazandı. Gelecek haftalardaki gidişatımızı da belirleyecek bir maç oldu. O açıdan önem kazandı. Yardım organizasyonuyla ilgili de bu organizasyonu dijital medyadan duydum. Bilgi aldım, okudum, araştırdım. Mata ile iletişime geçtim ve katılmak istediğimi söyledim. O da teşekkür etti. Mutlu olduklarını belirtti. Güzel bir organizasyon. Futbol dünyada önemli bir güce sahip. Sahada nasıl takım halinde kazanıyorsan burada da aynı projede olmak amaç. Ben de katılmak istedim. Türkiye’den ilk oyuncu oldum. Ümit ediyorum ki diğer insanlar da katılır. Bu organizasyon umarım büyür ve herkes katılım gösterir.

Hasan Ali :

Tabii ki takım arkadaşlarımıza derbiyi anlatmaya gerek yok. Dünya çapında bir derbi olduğu için herkes derbiyi iyi biliyor. Ama biz atmosferi ve maçta olabilecekleri anlatmaya çalışıyoruz. Yardımcı olmaya çalışıyoruz. Özellikle idmanlara herkesin isteği ve arzusu üst düzeyde. Bu net görünüyor. Herkes derbinin bilincinde.

Josef de Souza:

Dil meselesi nedeniyle ben gerekli bilgileri arkadaşlarımıza anlatıyorum. Yeni gelen arkadaşlarımıza derbinin büyüklüğünü anlatmaya çalıştım. Örneğin Soldado, Real-Barcelona derbisini yaşamış bir oyuncu. Ben de Brezilya ve Portekiz’de derbi oynadım. Galatasaray-Fenerbahçe derbisi bence dünyanın en büyük derbisi. Beşiktaş maçından önce de arkadaşlarımızla konuştuk. O maçtan önce bile, bu karşılaşmanın Fenerbahçe-Galatasaray maçıyla kıyası olmaz dedim. Bu bilgileri verdim. Bizi nasıl bir atmosferi beklediğini biliyoruz. Umarız derbiden istediğimiz sonuçla döneriz.

Soldado :

Hepimiz önceki dönemlerde derbiler oynadık. Bu maçların nasıl olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bu derbinin tutku anlamında farklı olduğunu düşünüyorum. İnsanların bu derbiyi nasıl beklediğini gayet iyi biliyoruz. Tansiyonu yüksek bir maç olacak. Farkındayız. Biz 3 puan istiyoruz. Hasan Ali ve Josef’in mutluluklarını yaşamak istiyorum. Ben de gol atarak bu derbide katkı sağlamak istiyorum.

Josef :

Pazar günü Türkiye'nin en büyük derbisine çıkacağız. Mütevazi bir şekilde maça gideceğiz. Hedefimiz oradan galibiyetle dönmek. Malatyaspor maçındaki ritmi Galatasaray karşılaşmasına yansıtmak istiyoruz.

Etiket: fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor