19 Haziran 2018, Salı


> Avrupadan Futbol > 'Beşiktaş da şampiyon olursa 2 şampiyonluk birden yaşayacağım'

'Beşiktaş da şampiyon olursa 2 şampiyonluk birden yaşayacağım'

1982 yılında Leicester City’yi Premier Lig'e çıkaran, Beşiktaş efsanesi Gordon Milne “Beşiktaş da şampiyon olursa 2 şampiyonluk birden yaşayacağım ve bu hayatımın en mutlu anı olacak" dedi.


06 Mayıs 2016 23:43

'Beşiktaş da şampiyon olursa 2 şampiyonluk birden yaşayacağım'

Beşiktaş'ın efsane teknik direktörü Gordon Milne, aynı zamanda bir Leicester City efsanesi...

Hürriyet'e konuşan Milne, eski takımının Premier Lig'de şampiyon olup tarih yazmasından sonra "Sıra şimdi Beşiktaş'ta" dedi. Eski yöneticiler Erhan Solu, Metin Keçeli ve eski futbolcu Adem Mert'in de bulunduğu buluşmada konu elbet Beşiktaş ve Leicester oldu.

Milne, doğup büyüdüğü Leicester'ın şampiyonluğundan çok mutlu olduğunu söyledi.

OĞUZHAN ÇOK TEKNiK VE ZEKi

Siyah beyazlılara üst üste 3 şampiyonluk yaşatan Milne, yıllar önce Leicester City'yide İngiliz 2. liginde 3. yapıp bugünkü Premier Lig'e çıkardığını hatırlattı. Milne, "Beşiktaş da şampiyon olursa 2 şampiyonluk birden yaşayacağım ve bu hayatımın en mutlu anı olacak. Beşiktaş, ligin en başarılı ekiplerinden. Gomez, Quaresma, Sosa veAtiba çok önemli isimler. Oğuzhan da çok teknik ve zeki bir oyuncu. Bireysel özelliklerinin yanında oyuncular çok da iyi birer takım oyuncusu."

TARAFTARLA AKRABA GiBiYDiK

Milne, Beşiktaş'ı çalıştırdığı yıllardaki ilişkileri ise şöyle anlatıyor: "Fulya'da atmosfer başkaydı. Antrenman sahasının yanından geçenler ile akraba olmuştuk. İdmanlar aile ortamı gibiydi. Kimi Şifo'ya, kimi Gökhan'a, kimi de Feyyaz'a takılırdı. Ulvi, Belgrad Ormanları'nda yaptığımız krosu sevmezdi."

LEICESTER'I PREMIER LİG'E TAŞIDI

Gordon Milne, Beşiktaş'ın başına geçmeden önce 1982-86 arasında Leicester City'yiçalıştırdı. Milne, 1982-83'te takımı üçüncü yaparak alt ligden o zaman adı 1. Lig olan bugünkü Premier Lig'e taşıdı. Milne, o dönem Lineker ile de çalışma fırsatı buldu..

Kaynak: Hürriyet

Etiket: Beşiktaş, Leicester, Gordon MilneHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor