18 Ocak 2019, Cuma


> Galatasaray > Belhandalı ve Belhanda'sız Galatasaray'ın farkı

Belhandalı ve Belhanda'sız Galatasaray'ın farkı

Galatasaray'ın 10 numarası Belhanda'nın performansı tartışılmaya devam ediyor.


24 Nisan 2018 00:49

Belhandalı ve Belhanda'sız Galatasaray'ın farkı

Fatih Terim’in hışmına uğrayan Belhanda ve Rodrigues’in oyunda olduğu süreçte Galatasaray’ın yerleşim mesafesi 52.4 metrede kalırken, Sinan ve Yasin’le bu mesafe 58.02’ye metreye kadar yükseldi. 6 metrelik genişleme Galatasaray’a galibiyeti getirdi. İlk yarıda 66 olan hücum bölgesinde topla oynama sayısı ikinci yarıda ise 87’ye çıktı. Sinan oyunda kaldığı 24 dakika 12 kez üçüncü bölgede topla oynarken, Belhanda ise 66 dakikada sadece 19’da kaldı. Galatasaray iki gol bulduğu ilk yarıda rakip ceza sahasına sadece 11 top atarken ikinci yarıda bu rakam 20’ye çıktı. Belhanda’nın 66 dakika sahada kaldığı sürede Galatasaray orta alandan hücuma 32 top atarken, son 24 dakika bu sayının 16 olması dikkat çekti.

Terim'i kızdıran Alanyaspor istatistikleri

Alanyaspor karşısında Terim’i en fazla kızdıran ise takımın sahipsiz toplar oldu… Terim ikinci yarıda oyuncuların Alanyaspor yarı sahasında sadece 14 sahipsiz top karşılamasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Sarı-kırmızılı ekip ayrıca tüm maç boyunca Alanyaspor’un attığı 7 isabetli şuttan daha az şut (6) attı. G.Saray’ın kaleyi tutan 3 şutu da gol oldu.

Belhanda kendini savundu

Fatih Terim tarafından oyundan alındığı için tepki gösteren Belhanda’nın da savunması var… Terim’in isteğiyle Levent Şahin, Cezayirli oyuncuyla yakından ilgilendi. Belhanda, Şahin’e, “Fernando (8 kez hücum bölgesinde topla buluştu) ve Donk o (7 kez hücum bölgesinde topla buluştu) kadar geride oynuyor ki… otomatikman 8 numara oynamak zorunda da kalıyorum. Hücuma yardım etme ihtimalim düşüyor” açıklaması yaptı. Şahin, Terim’le bu bilgileri paylaşırken, tecrübeli teknik adam da Belhanda’ya hak verdi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: belhanda, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın