A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın Sırbistan ve Litvanya maçlarının aday kadrosu belli oldu

A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri E Grubu’nda Sırbistan ve Litvanya ile oynayacağı karşılaşmaların 16 kişilik aday kadrosu açıklandı.

06 Kasım 2019 Çarşamba 14:38 | Son Güncelleme: 06 Kasım 2019 Çarşamba 14:39
A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın Sırbistan ve Litvanya maçlarının aday kadrosu belli oldu

FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele edecek olan A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın, Sırbistan ve Litvanya ile oynayacağı karşılaşmalar öncesinde aday kadrosu belli oldu. Açıklanan 16 kişilik kadroda Fenerbahçe'den 4, Galatasaray ve Botaş'dan da 3'er oyuncu yer aldı.
E Grubu’nda yer alan ay-yıldızlılar, 14 Kasım Perşembe günü deplasmanda TSİ 19.00’da Sırbistan ile, 17 Kasım Pazar günü ise Mersin’de saat 17.30’da Litvanya ile karşılaşacak.
10 Kasım Pazar günü toplanacak millilerin teknik, idari ve oyuncu kadrosu şu şekilde:

Teknik ve İdari Kadro
Haluk Yıldırım - Milli Takımlar Direktörü - TBF
Yasemin Horasan - A Kadın Milli Takım Menajeri - TBF
Orhan Demirel - A Kadın Milli Takım İdarecisi - TBF
Ceyhun Yıldızoğlu - A Kadın Milli Takım Başantrenörü - TBF / Gelecek Koleji Çukurova Basketbol
Osman Olcay Orak - Yardımcı Antrenör - Birevim Elazığ İl Özel İdare
Ömer Buharalı - Yardımcı Antrenör - Fenerbahçe
Esmeral Tunçluer - Yardımcı Antrenör - Sakarya Yükseliş
Murat Üner - Kondisyoner - TBF
Emre Baca - Doktor
Neşe Ceylan Zengin - Diyetisyen
Merve Yıldız - Fizyoterapist - Acıbadem Sağlık Grubu
Murat Erdem - Fizyoterapist - TBF
Cüneyt İnce - Masör - Hatay BŞB
İbrahim Koç - Masör - Fenerbahçe Öznur Kablo
Barış Yılmaz - Malzeme Sorumlusu - TBF

Oyuncu
Ayşegül Günay Aladağ - Bellona Kayseri Basketbol
Kübra Erat - Birevim Elazığ İl Özel İdare
Melis Gülcan - Botaş
Cansu Köksal - Botaş
Kuanitra Holingsvorth - Botaş
Olcay Çakır Turgut - Fenerbahçe
Esra Ural Topuz - Fenerbahçe
Tuğçe Canıtez - Fenerbahçe
Kiah Irene Stokes - Fenerbahçe
Tilbe Şenyürek - Galatasaray
Işıl Alben - Galatasaray
İnci Güçlü - Galatasaray
Gizem Yavuz - İzmit Belediyespor
Pelin Derya Bilgiç - OGM Ormanspor
Damla Gezgin - OGM Ormanspor
Merve Aydin - Nantes Reze Basket / Fransa

Kaynak: iha

A Milli Kadın Basketbol Takımı'
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Medipol Başakşehir 23 13 7 3 43 23 +20 46
2. Trabzonspor 22 13 6 3 49 23 +26 45
3. Galatasaray 23 13 6 4 39 18 +21 45
4. Demir Grup Sivasspor 23 13 6 4 42 26 +16 45
5. Alanyaspor 23 11 6 6 41 22 +19 39
6. Fenerbahçe 23 11 5 7 42 29 +13 38
7. Beşiktaş 23 11 4 8 36 30 +6 37
8. Göztepe 22 9 7 6 29 24 +5 34
9. Gaziantep Futbol Kulübü 23 8 7 8 34 36 -2 31
10. Gençlerbirliği 23 7 6 10 32 39 -7 27
11. Antalyaspor 23 6 7 10 25 40 -15 25
12. Btc Turk Yeni Malatyaspor 22 6 6 10 35 32 +3 24
13. Yukatel Denizlispor 23 6 6 11 21 32 -11 24
14. Çaykur Rizespor 22 7 3 12 22 34 -12 24
15. Konyaspor 23 4 9 10 19 32 -13 21
16. MKE Ankaragücü 23 4 8 11 20 39 -19 20
17. Kasımpaşa 23 5 4 14 31 49 -18 19
18. İstikbal M. Kayserispor 23 3 7 13 24 56 -32 16
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

24 . Hafta 28 Şubat, Cuma

20:00 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Beşiktaş A.Ş.


29 Şubat, Cumartesi

14:00 clear.gif İ.H Konyaspor - Kasımpaşa A.Ş.

17:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş. - Çaykur Rizespor A.Ş.

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş. - Fenerbahçe A.Ş.


01 Mart, Pazar

13:30 clear.gif Yukatel Denizlispor - Btc Türk Yeni Malatyaspor

16:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Demir Grup Sivasspor

19:00 clear.gif Galatasaray A.Ş. - Gençlerbirliği


02 Mart, Pazartesi

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Gaziantep FC

20:00 clear.gif Hes Kablo Kayserispor - Göztepe A.Ş.


25 . Hafta 06 Mart, Cuma

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş. - MKE Ankaragücü


07 Mart, Cumartesi

14:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - İ.H Konyaspor

17:00 clear.gif Gaziantep FC - Trabzonspor A.Ş.

17:00 clear.gif Göztepe A.Ş. - Medipol Başakşehir FC

20:00 clear.gif Fenerbahçe A.Ş. - Yukatel Denizlispor


08 Mart, Pazar

13:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş. - Hes Kablo Kayserispor

16:00 clear.gif Çaykur Rizespor A.Ş. - Aytemiz Alanyaspor

19:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş.


09 Mart, Pazartesi

20:00 clear.gif Gençlerbirliği - Antalyaspor A.Ş.



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »