25 Haziran 2018, Pazartesi


> Diğer Sporlar > Badminton'da Rio yolcusu belli oldu

Badminton'da Rio yolcusu belli oldu

Milli sporcu Özge Bayrak, Rio Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazandı.


05 Mayıs 2016 13:04

Badminton'da Rio yolcusu belli oldu

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos tarihlerinde yapılacak Yaz Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi badminton branşında Özge Bayrak temsil edecek.

Badmintonda olimpiyat kotasına için puan toplama süresi sona ererken Badminton Federasyonundan yapılan açıklamada, milli sporcu Özge Bayrak'ın toplamda 27 bin 596 puana ulaşarak kota hakkı kazandığı kaydedildi.

Açıklamaya göre Özge, Dünya Badminton Federasyonunun sıralamasında Neslihan Yiğit'i geride bırakarak olimpiyatlara katılma hakkı elde etti. Türkiye badmintonda ilk kez 2012 Londra Olimpiyatları'nda Neslihan Yiğit ile temsil edilmişti.

Olimpiyatlara antrenör Çağatay Taşdemir ile hazırlanacak 1992 doğumlu Özge, her sporcunun hayali olan olimpiyatlara gitmeyi gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Rio Olimpiyatları'na katılacağı haberini antrenmanda aldığını belirten Özge, federasyon başkanı Murat Özmekik ile antrenörü Çağatay Taşdemir'e teşekkür etti.

Başkan Özmekik ise katıldığı turnuvalarda başarılarıyla yüzlerini güldüren Özge için sıranın Rio Olimpiyat Oyunları'na geldiğini kaydetti.

Özge ve antrenörü Taşdemir'e başarılar dileyen Özmekik, "Özge, inşallah başarılı maçlar yaparak ülkemize dönecektir" ifadesini kullandı.

Etiket: Badminton Brezilya Özge Bayrak Rio de Janeiro Yaz Olimpiyat OyunlarıHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor