23 Mayıs 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > Aziz Yıldırım'a istifa çağrısı!

Aziz Yıldırım'a istifa çağrısı!

Genç Fenerbahçeliler'in açıklamasında, 'Öncelikle içinden geçtiğimiz karanlık süreçte Aziz Yıldırım ve yönetimini istifaya davet etmek için herhangi bir talimata gereksinim yoktur' ifadelerini kullanıldı.


11 Haziran 2016 14:45

Aziz Yıldırım'a istifa çağrısı!

İşte Genç Fenerbahçeliler'in açıklaması...

Geride bıraktığımız 2015-2016 sezonu, Aziz Yıldırım’ın hem başkan hem teknik direktör olarak sürdürdüğü başarısız kariyerine bir halka daha eklenmesine yol açtı. 200 milyon lirayı aşkın bir bedelle kurulan kadro, lig yarışında stadı dahi olmayan Beşiktaş’a geçilmeyi başardı. Türkiye Kupası’nda ise elimize geçen büyük fırsat, ligin orta sıra takımlarından Galatasaray’a mağlup olarak tepildi. Ancak kupayı kaybetmenin üzüntüsü son düdükten kısa bir süre sonra Aziz Yıldırım’ın kameraların önüne geçmesiyle utanca dönüştü.

Sportif başarısızlıkları örtmek için daha önce defalarca kez yaptığı gibi gündemi manipüle etmeyi amaçlayan Yıldırım, bu kez hedef aldığı rakipleri tarafından muhatap dahi kabul edilmeyerek sadece Fenerbahçe’de değil Türk sporunda da miadını doldurduğunu kanıtladı.  Kurulduğu günden bu yana Fenerbahçe’nin yüksek menfaatlerini gözeten Genç Fenerbahçeliler ailesi yaşanan bu karanlık dönemi, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda bünyesinden yükselen “istifa” sesiyle aydınlattı. Ancak kendisine karşı çığ gibi büyüyen öfkeyi görmek istemeyen Aziz Yıldırım, bir kez daha bu çığlığın sebeplerini sorgulamak yerine grubumuza iftira atmayı tercih etti.

Artık her hareketiyle spor camiasının alay konusu olan, Fenerbahçe’yi üç kuruşluk insanların ağzına meze eden Aziz Yıldırım’ın mali kurulda yaptığı açıklamalar sadece gülüp geçmemize neden olsa da kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesi gerektiğini düşündük.  Öncelikle içinden geçtiğimiz karanlık süreçte Aziz Yıldırım ve yönetimini istifaya davet etmek için herhangi bir talimata gereksinim yoktur.

Yaşanan başarısızlıklar, Fenerbahçe taraftarını utandıran ve kendi içinde çelişen demeçler, kulübün sürüklendiği ağır maddi bunalım Aziz Yıldırım’ın sadece birey olarak değil zihniyet olarak da bu kulüpten temizlenmesi gerektiğini ortaya koymuştur. Bir önceki kongrede, “Takımı şampiyon yaparım ama 50 milyon Euro gider” diyen Aziz Yıldırım, sezon öncesi 70 milyon Euro harcamasına rağmen gelinen nokta ortadadır. Fenerbahçe bugün elindeki oyuncuları tutamayan, UEFA’nın mali radarına giren ve ekonomik olarak iflasın eşiğine sürüklenen bir kulüptür. 

Bugün Fenerbahçe'mizin içine sokulduğu maddi sıkıntıdan futbolculara feda diyen kulübün Abdi İpekçi'deki deplasman biletlerini satın alarak kendisine yakın gruplara bedava vermesi çelişki değil mi? Satın alınan bu biletlerin Aziz Yıldırım'a biat eden isimlere tek tek dağıtılacağını buradan kamuoyuna duyuruyoruz. Kulübü yönetenler feda demeye başarısızlıklarda dahi "Büyük Başkan" diye bağırmaya devam eden gruba verdikleri bedava bilet ve otobüsleri keserek başlasın. Biz Fenerbahçe'ye hizmet ederek başarısında emeği olanları baş tacı ederiz.

Ancak her platformda hukuk ve demokrasiden bahseden, kibri ve egosu her ne kadar başarısızlıklarını görmesine engel olsa da Fenerbahçe'mize zarar verilen her yerde sonucuna bakmazsızın STADA SOKULMAMAYI bile göze alarak gerçekleri Aziz Yıldırım’ın suratına haykırmaya devam edeceğiz. Bizlerin her fırsatta talimat aldığını iddia eden Aziz Yıldırım, defalarca yaptığımız çağrılara rağmen henüz ortaya somut bir delil koyamamıştır. Mali kongrede yapılan muhalif konuşmaları Fenerbahçe TV’den yayınlatmaya dahi cesaret edemeyen bir zihniyetin, istifa çağrısına bu şekilde yaklaşmasını garip karşılamıyoruz. Bir yanıt veremeyeceğini bilsek de Aziz Yıldırım’ı ortaya attığı bu mesnetsiz iddiaları kanıtlamaya davet ediyor, aksi takdirde müfteri konumuna düşeceğini kendisine yeniden hatırlatıyoruz.  Kombine iptalleri, satışa çıkarılmayan tribün biletleri, ücretsiz dağıtılan davetiyeler geldiğimiz bu süreçte Aziz Yıldırım’ın başarıyla sürdürdüğü tek icraat olarak karşımıza çıkmaktadır.

Önce Avrupa Ligi’nde ardından Eurolig’de yaşanan hakem rezaletleri karşısında herhangi bir refleks geliştirmekten aciz olan ve Fenerbahçe takım otobüsünün kurşunlanmasının dahi hesabını soramayan yönetim, yine basiretsizlik ve başarısızlığın faturasını tribünlere kesmeye çalışmakta ve gücü yeten tek oluşumla uğraşmaktadır. Ancak büyük Fenerbahçe taraftarının ve spor kamuoyunun bilmesi gerekir ki; yılmayacağız.  Fenerbahçe bayrağının dalgalandığı her organizasyonda Aziz Yıldırım zihniyetine kâbus olacağız.

Yaşanan rezilliklerin son bulması için demokratik haklarımızı hukuk kuralları çerçevesinde dile getirmekten bir saniye dahi geri durmayacağız. Büyük Fenerbahçe taraftarına, artık bu yoldan geri dönüş olmadığını hatırlatıyoruz. Aziz Yıldırım ve zihniyetini, yapıştığı koltuklardan söküp atmak için çıktığımız bu yolda, tüm taraftar gruplarından, kongre üyelerinden ve münferit oluşumlardan önyargılarını bir kenara bırakmalarını istiyoruz. Herkes emin olmalıdır ki, karanlıktan aydınlığa çıkan bu yolda hiçbir çıkar kaygısı gütmeden son ana kadar gideceğiz.   

Saygılarımızla,  GENÇ FENERBAHÇELİLER

Etiket: Fenerbahçe, Aziz Yıldırım, Genç FenerbahçelilerHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor