25 Mayıs 2018, Cuma


> Fenerbahçe > Aziz Yıldırım, Pereira konusunda iyice yalnız kaldı

Aziz Yıldırım, Pereira konusunda iyice yalnız kaldı

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, ''Vitor Pereira'' konusunda yönetim içinde yalnız kaldı.


07 Ağustos 2016 00:30

Aziz Yıldırım, Pereira konusunda iyice yalnız kaldı

Camia içinde uçan kuştan bile haberi olan Aziz Yıldırım kendisi aleyhine yönetim içinde oluşan muhaliflerin söylediği, ''Başkan bu kez hata yaptı. Pereira'nın kalması bizi uçuruma sürüklüyor. Bu böyle devam etmemeli'' sözleri üzerine büyük bir şaşkınlık yaşıyor.

Şike sürecinde hapis yatarken bile Nihat Özdemir ve Ali Koç'a, ''herşeyi size bırakıyorum'' demesine rağmen Yıldırım o dönemde bile yönetim kurulunu Silivri'den yönlendirmişti.

Vitor Pereira kararı ise Yıldırım'ı hiç olmadığı kadar yalnız bıraktı.
Pereira'yı kovmadığı için Mahmut Uslu ile arası aylardır açık olan, Gökhan Gönül'e kendisinden habersiz ekstra bir para önerdiği için İlhan Ekşioğlu'na kızgın olan Yıldırım, Monaco maçı sonrasında Şekip Mosturoğlu'nun ''yeter artık başkan'' demesine de alınmış durumda. Kararlarına kayıtsız şartsız saygı gösteren Nihat Özbağı bile Yıldırım'a, ''bu Pereira kararını gözden geçirelim mi başkan ne dersin?'' demesi Yıldırım'ı adeta hayal kırıklığına uğrattı.

Pereira'nın tazminatı ne kadar?

Vitor Pereira'nın kovulması durumunda Fenerbahçe'nin Portekizli teknik adama 4 milyon euro tazminat ödeyeceği iddia edilip duruyor... fakat Portekizli teknik adamın tazminatının hiç de o kadar büyük rakamlar içermediği ortaya çıktı.

Portekizli teknik adam sarı-lacivertli kulüpten yılda 1 milyon 750 bin Euro alıyor. Geçen sezondan alacağı yok. Vergisini ise kendisi ödüyor. Lig şampiyonluğu için prim 500 bine Euro. Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalınması halinde ise 300 bin euro prim alacaktı.

Pereira'nın tazminat hükümleri de çok farklı. Pereira eğer geçen sezon kovulsa, 750 bin Euro ödenecekti. Bu sezon bitmeden kovulursa da 500 bin Euro tazminat ödenmesi gerekiyor.

Yani iddia edildiği gibi 4 milyon Euro değil, Fenerbahçe, Portekizli teknik adama bu sezon alacağı olan 1 milyon 750 bin Euro artı 500 bin euro yani toplamda 2 milyon 250 bin Euro ödemek zorunda.

Kaynak: Fotospor

Etiket: aziz yıldırım, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor